| SERIALS a întrebat:

Persoanele gay sunt mai singuratici si nefericiti pe parcursul vietii in comparatie cu heterosexualii, credeti ca este corecta informatia asta?
Chiar daca pot avea multe relatii sexuale, sunt nefericiti, le lipseste ceva. De ce credeti ca se intampla asa?

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man crezi ca pers hetro singure, nefericite nu sunt? nu creea o conexiune eronata

| Freya1 a răspuns:

Pai persoanele gay sau homosexuali nu sunt una si aceias chestie?
Exista posibilitatea ca unii homosexuali sa fie mai nefericiti pentru ca nu prea sunt acceptati in societate, trebuie sa minta sau sa se de-a cine nu sunt pentru a nu fi judecati si criticati dar nu in toate cazurile.Sunt unii ce au o alta orientare sexuala si o duc destul de bine si sunt fericiti.

| SERIALS explică (pentru Freya1):

Am citit un articol ca gay-i din tarile dezvoltate, exact acolo unde sunt acceptate parteneriatele civile, un procentaj mare de gay dimpotriva o duc mai rau, consuma droguri, alcool, exact acolo unde le este permis sa faca ce vor, dar ceva le lipseste, plus au un grad inalt de sinucidere, sunt nefericiti si depresivi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SERIALS):

Apropo esti fan "the Lost" este si serialul meu favorit
Consumul de droguri/alcool este ceva rau? In ziua de azi asa se distreaza tineretul happy

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Da, imi place Lost, urmaresti noul serial Manifest? Sau Wrecked (un fel de parodie la Lost)?

Consumul de droguri este periculos pentru sanatate. Nu sunt impotriva de consumul de alcool, daca se bea cu masura.

| Freya1 a răspuns (pentru SERIALS):

Sunt multi ce nu se accepta chiar daca nu arata asta si atunci se refugiaza in droguri sau alcool ca sa se simt ok.Sau pur si simplu sunt de bani gata si asa traiesc ei, iar bani multi, euforia te aduce in punctul ala in care nu mai poti de bine si te gandesti "eh m-am plictisit hai sa ma spanzur sa incerc ceva nou".

| SERIALS explică (pentru Freya1):

Da, cand ai multi bani, cred ca deja iti lipseste acea pofta de viata, ti se pare ca nu mai ai scopuri, poti face orice cu banii, iti este foarte usor. Am citit cateva articole, cativa actori s-au spanzurat s-au refugiat in consumul de droguri.
Pai daca ai atractie fata de persoanele de acelasi sex e mai bine sa accepti asta? Va fi cel mai ok?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SERIALS):

Nu le-am vazt, in schimb ma uit la
Doctor who(sf Britanic)
Amerrican Horror Storry -Serial super Bun. Fiecare sezon e diferit cu alta actiune Iti recomand sezonul 5 "Hotel" (unde a jucat si Lady Gaga) de asemenea sezoanele : 1, 2, 4, 7 mi s-au parut super
Supernatural
Xfiles

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Am vizionat American Horror Story 5 sezoane.

| Freya1 a răspuns (pentru SERIALS):

Acuma recent s-a spanzurat un fotomodel de la noi ce traia intr-o vila la care depaseau cheltuielile cateva mi de euro si habar nu avea de unde avea el atatia bani si etc da in fine.
Pai intotdeauna ca sa ai o viata fericita si linistita trebuie sa te accepti asa cum esti. Daca te iei dupa gura lumii nu ajungi nicaieri pentru ca omu asa e construit sa nu ii convina niciodata nimic.Cand are de ce are, cand nu are de ce nu are, daca face x-ulescu de ce face, daca nu face de ce nu face.
Deci da, cred ca trebuie sa te accepti.

| anonimg a răspuns:

Nu este bine să punem degetul pe rană. Ci oamenii au nevoie de vindecare, de a le pansa rănile. Hristos a murit pentru noi toți; chiar și pentru acele categorii de oameni stigmatizați. Nu le i-au partea; dar nici rău nu trebuie să facem.

| SkyPilot a răspuns:

Eu traiesc intr-un oras cu multi gay. Din ce vad din afara, ei par sa duca o viata ceva mai buna decat noi ceilalti. Par sa aiba relatii (monogame) mai reusite. Nu sunt singuratici. Mi se pare ca sunt dimpotriva, mai sociabili decat noi ceilalti. Nu cred ca afirmatia ta este corecta. Nu pare sa le lipseasca nimic. Nu par sa aiba mai multe relatii sexuale. Am doi unde lucrez, amandoi sunt in relatii stabile de ani de zile.
Aici sunt acceptati si considerati normali. Nimeni nu se strofoaca atunci cand ii vede.

| SERIALS explică (pentru SkyPilot):

Ce oras si ce tara?

| bvzmsam a răspuns (pentru SERIALS):

Asemănător și în Olanda. Noi locuim in Delft, lângă Haga. Avem câțiva prieteni gay. Și aici oamenii nu sunt anti homosexualitate ca în România. Sunt român, dar la capitolul homosexualitate, prefer să ascund că sunt român.
Apropo, poate nu suntem noi orea experimentați, dar și cuplurile homosexuale sunt fericite. Noi suntem fericiti, nu am gasit ceva ce sa ne faca sa nu fim fericiti. Suntem multumiti de noi insine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat, ba dimpotriva cu 360 de grade. Deoarece ca gay iti poti gasi foarte usor partener (i). Sunt o multime de chaturi/siteuri unde se pot cunoaste. Fara bani/obligatii
Pe cand daca esti hetero singur NIMENI nu te baga in seama deoarece fetele nu sunt interesati de RATATI, o fata oricat de amarata/urata/saraca ar fi viseaza la un "print". Fetele de pe chaturi is toate contracost. (fara sentimente)
Persoanele Gay nu sunt mai nefericiti ca cei hetero. Este in fiinta noastra sa visam tot mai sus, niciodata nu suntem multumiti cu ce avem
Sa iti dau putina dreptate in ziua de azi multi devin gay dincauza lipsei alternativei, astia si daca isi gasesc partener de acelasi sex, in adancul lor viseaza la o fata "romantica".
Visele facandu-l nefericit

| Mike1995 a răspuns:

Eu sunt un baiat transgender si la noi pers trans pot spune ca e mai dificil caci nimeni nu ar vrea sa fi intr o relatie cu o pers care trage intre 2 genuri.dar pers care cauta parteneri de acelasi gen? o duc bine. desigur ca si cei hetero le este greu sa si gaseasca pe cineva care cauta ceva serios de viitor dar asa relatii sexuale ei gasesc usor caci sunt grupuri de Facebook pentru asa ceva