| croissant a întrebat:

Peste cateva saptamani voi face 23 de ani. Nu mai sunt fata mare. Nu le-am spus alor mei pentru ca ei vor neapărat sa fiu pana la căsătorie. Am discutat sa ne mutam impreuna cu chirie dar ce sa fac cu ai mei care nu sunt deloc de acord?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Bondarel99 a răspuns:

E inutil sa îți spunem ca vor trebui sa te înțeleagă. Dacă așa sunt convingerile lor nu poți sa ii schimbi, nu o sa te înțeleagă. Dacă tu asta vrei sa faci, trebuie sa accepți ca se vor supăra pe tine dar pana la urma părinții sunt părinți și o sa te ierte. Decât sa nu te mai vadă niciodată, mai degrabă o sa accepte intr-un final dorințele tale.
Acum le spui pur și simplu ce vrei tu sa faci, ca e viața ta.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La un moment dat trebuie să ei să înțeleagă că nu mai ești fetița aceea cu codițe din clasa a IV a. Cu tact, prezinți problema și gata

| Freya1 a răspuns:

Daca ai ceva de munca si din ce te intretine pleaca.Asta este singur
modalitate, sa fi independenta ca sa poti sa te descurci si sa pleci iar in timp vor accepta.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Ai 23 de ani, poti sa faci ce vrei, e viata ta pana la urma.Muta-te cu el daca vrei cu s-au fara voia lor.Cat despre faptul ca tu nu mai esti fata mare nu e treaba lor, stai calma nu o sa afle niciodata, asta daca v-ati protejat, daca nu o sa se afle peste vreo 4-5 luni cand o sa te vada cu burta(nu cred ca e cazul la tine)trebuie sa ai si tu casa ta, ei trebuie sa accepte fie ca vor, fie ca nu.

| aimullah123 a răspuns:

Ah, sunt mai de moda veche? Nu mai sta nicio fata virgina pana la casatorie hehe. Suntem in 2018. Poti merge la un psiholog sa iti spuna cum sa le vorbesti ca sa fie ok. big grin