| Paraschiv08 a întrebat:

Poate sa ma ajute și pe mine cineva?
Am avut niște probleme de sănătate și pe lângă asta a trebuit sa ma ocup de nistre treburi importante pentru mine pe lângă care și Învățătorul și-am luat decizia sa ma despart de prietenia mea din anumite motive, asta se întâmpla cam acum 6 lunii, in aceste 6 luni nu am mai vorbit cu nimeni, absolut nimeni
De curând am văzut ca fosta și-a găsit pe cineva și m-am gândit ca ar fi și rândul meu acum să-mi găsesc pe cineva.Am încercat sa vb cu mai multe fete dar după formula de introducere și niște întrebări banale/ plictisitoare pur și simplu ma blocam nu mai știam ce sa zic
O fii din cauza lipsei de comunicare din acele 6 luni?
Sa ma ajute cineva, să-mi spune cum sa am un start mai bun, sa am un început mai interesant ca după ma descurc pur și simplu nu mai știu cum sa încep o Conversație, ce ar trebui săi zic sa nu o mai plictisesc cu chesti banale și sa avem o Conversație oarecum interesantă pentru amândoi, ceva sfaturi? Voi cum începeți?
Va rog, va rog, va rog ajutor /Please, cu niște sfaturi cum sa am un început mai bun intr-o conversatie

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Lasă fetele și apuca-te de învățat că ai nevoie după o pauza de 6 luni.

| Nilsson a răspuns:

In primul rand trebuie sa constientizezi ca nu esti in nicio competitie cu fosta ta prietena, viitoarea ta relatie trebuie sa vina de la sine, nu in urma unei presiuni de a arata ca tu nu esti mai prejos decat ea.

Nu stiu ce sfaturi as putea sa dau in materia de conversatii, cand o fata te place acesta decurge de la sine, daca ea nu se arata interesata nu prea ai cu ce sa o dai pe spate.

E important sa aveti si niste pasiuni/ interese comune ca sa aveti ce discuta.

| Paraschiv08 explică (pentru Nilsson):

Am scris invatat si autocorectorul telefonului a corectat in invatator...Am 18

| Nilsson a răspuns (pentru Paraschiv08):

E bine ca ai precizat asta happy
Am editat raspunsul mai sus.

| artemidak a răspuns:

Învață! Da-le încolo de fete!