| anonim_4396 a întrebat:

Pot alina suferinta sotiei atunci cand se uita in oglinda si vede ca imbatraneste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii poti spune ca fiecare varsta are frumusetea ei.cu totii vom imbatrani cu timpul dar nu trebuie sa facem o tragedie din asta.trebuie sa se bucure de prezent, iar trecutul sa ii ramana in amintire. ii poti spune cat e de frumoasa, cat este de importanta in viata ta. poate este nelinistita si se gandeste ca tu iti vei cauta alta mai tanara si atunci trebuie sa ii amintesti ca si tu imbatranesti.

22 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Arata-i dragostea ta sa inteleaga cat de importanta e pentru tine.

daniela
| daniela a răspuns:

Da spune-i ca e frumoasa

| nicky a răspuns:

Ii poti spune ca pentru tine e tot frumoasa si va ramane asa mereu si o vei iubi toata viata.

| moonY a răspuns:

Sparge oglinzile! glumesc. o inteleg.eu am 21 si deja ma privesc imbatranind.ar ajuta-o privirea din ochii tai cand o imbratisezi si ii spui ca este frumoasa ta

| mioara a răspuns:

Insciete la Frumusete pe muche de cutit

| miriam a răspuns:

Normal, fa-i mai des complimente, dar nu doar aunci cand se uita in glinda si nu se place doar pentru consolare, isi va da seama ca o zici doar asa si va suferi mai mult.

| miry a răspuns:

Fai complimente, dar trebuie sa fim reealisti tu totii imbatranim, si ce poate fii mai frumos daca nu sa imbatranesti alaturi de cel iubit?

| J7anine a răspuns:

Lipeste-i pe oglinda o poza de cand era tanara laughing

| J7anine a răspuns:

... ce bine e ca barbatii pe masura ce inainteaza in varsta sunt din ce in ce mai valabilihee hee

| yoanna73 a răspuns:

DA. SA O SUSTII, SA-I ZICI CAT E DE FRUMOASA, CA O IUBESTI CA IN PRIMA ZI...ETC.

| gynycola a răspuns:

Binentzeles, spune-i ca arata ca atunci cand ai cunoscut-o la 18 ani(frumoasa si cu inima deschisa, plina de iubire).

| nicoleta_5825 a răspuns:

Da, spunandu-i ca este frumoasa, si ca oricum acest lucru e natural.

| camelia_1697 a răspuns:

Adevarul este ca femeile in general sufera pe aceasta tema, eu as incerca sa-i cumpar diverse creme, care pot atenua urmele inaintarii in varsta, fa-o sa creada ca ingrijindu-se se poate mentine tanara. Atunci cand sunteti pe strada arata-i si comparo-o cu alte femei, subliniind ca este net superioara ori carei femei, nu stiu daca nu va mai suferii dupa aceea, dar macar va fi convinsa ca pentru tine reprezinta femeia langa care esti fericit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ESTE cea mai frumoasa din lume, si-i spun asta mereu. Oare conteaza? Pentru ca mie mi se pare ca nu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur ca o poti alina, fiind alaturi de ea mereu, spunandu-i ce mult iti lipseste cand nu e langa tine, ca sufletul ei e cel mai minunat de pe pamant si la fel ca sufletul e si chipul, vesnic tanar, iar tu vei mereu acolo sa-i intretii tineretea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da un compliment doua nu strica oricum toata lumea imbatraneste cu timpul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. cum?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| Bianca26bb a răspuns:

Sigur, Adrian! Spune-i ca e cea mai frumoasa din lume (de exemplu), chiar daca nu e. Cu siguranta se va simti placuta si mai bine happy

| paul_4864 a răspuns:

Spune-i ca e cea mai frumoasa

| nelutu69 a răspuns:

Da poti, daca ii spui ca o iubesti si o vei iubi mereu indiferent de cum v-a arata

| felicitas a răspuns:

Desigur! nimic nu e mai incurajator in astfel de momente decat o apreciere din partea celui drag!