| MGiO a întrebat:

Povestea incepe cu ceva timp in urma, cu putin peste jumatate de an in urma. Am intalnit o fata de care m.am indragostit pe loc, in scurt timp am devenit prieteni si dupa cateva saptamani mi.am facut curaj sa.i spun ce simt si sa o intreb daca vrea sa fim mai mult decat prieteni dar ea a ezitat spunand ca vrea sa se mai gandeasca. Au trecut cateva zile, a spus ca nu "simnte nimic pentru mine" si ca vrea sa "fim prieteni". Eu am inteles asta, si nu am nimic cu ea dar dupa acea seara am inceput sa fiu tot mai trist sa am tot felul de ganduri, m.am apucat de fumat, de baut(mai mult) crezand ca imi va trece si ca o voi uita, imi era tot mai rau si pentru un timp am crezut ca reusisem dar prietenii mei (nu stiu din ce motiv) au inceput sa vorbeasca cu ea si sa ma tachineze inrautatindu.mi starea.
Ce credeti ca pot sa fac in aceasta situatie? Nu stiu ce sa fac, de fiecare data cand o vad prin oras sau in club, sunt fericit dar dupa ce pleaca...sa spunem doar ca nu stiu cum ajung acasa si ma trezesc fara nici o amintire din acea noapte.
Multumesc fiecaruia ca a citit ce am incercat sa scriu si poate intelege ce simt.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Spune-le prietenilor tai ce simti si ca te deranjeaza acea tachinare ca-ti aminteste de ea, daca sunt prieteni adevarati vor inceta. Iar in legatura cu ea, cu timpul iti va trece si vei intalni pe altcineva poate chiar mai buna decat era ea chiar daca acum pare centrul universului si ca nu va putea fi inlocuita.

2 răspunsuri:
| cosmina1998 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea..ca amici..arata-i ca ai inteles ca ea nu simte nimic mai mult si vorbesc pur si simplu ca amici, iesiti la un suc, o inghetata, poate iesiti odata in club amandoi..asa iti va trece mult mai usor..crede-mawinking