| Ellena a întrebat:

Prapastia dintre generatii. mit sau realitate? voi cum va intelegeti cu, copiii/parintii vostri? sau cu bunicii. In ce domenii aveti pareri divergente?(daca aveti)

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cu parintii nu am probleme.Cu tata m-am contrazis ultima oara pe o pereche de adidasi mai de rapper. Mi-a zis ca daca port asa ceva imi confisca telefonul.Am acceptat.Erau prea bestialibatting eyelashes
Cu mama nu ma cert. E prea echilibrata si intelegatoare ca sa ma cert cu ea. Tinde spre perfectiunehee hee
Cu bunica-miu ma cert pe teme religioase. El tine post negru si nu ar trebui pentru ca are probleme cu sanatatea.Si i-am facut-o anul trecutdevilM-am dus la parinte din sat si i-am zis cum sta treaba si l-am luat pe popa cu mine sa ii zica si bunica-miu ca nu sta chiar asa.De atunci nu mai tine post negruhee hee

| Arthur a răspuns:

Depinde cât de conservatori sunt aceştia ( părinţii ) care reacţionează de cele mai multe ori în acest fel din dorinţa de a-şi proteja odraslele. Culmea, bunicii sunt în general mai apropiaţi de nepoţi înţelegându-se mai bine cu aceştia. Motivele sunt cam aceleaşi : modă, sex, timp liber.

| Elena1234456 a răspuns:

Nu ma prea inteleg cu parintii mei, pentru ca nu inteleg ca ma pot descurca si singura si ma trateaza ca pe un copil de 2 ani.Cu bunicii e altceva.eu sunt mica lor rasfatata big grin.

| adina_4262 a răspuns:

Eu am norocul sa ma inteleg extrem de bine cu parintii, la ei am gasit tot timpul sustinere, intelegere, sfaturi dar si respect pentru deciziile pe care le iau singura, oricare ar fi ele. Pot vorbi cu ei aproape orice as vorbi cu prietenii. Normal ca uneori exista mici diferente de opinie/gusturi/'eu as face...', dar nici vorba de prapastie happy.