| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna a fost parasita de iubitul ei si e la pamant, cumplit de deprimata....Prima saptamana i-am fost alaturi nonstop si am dormit la ea, am iesit

9 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Iesi cu ea afara, scoate-o la un suc, la un film, incearca sa aveti activitati si prin asta sa-i redirectionezi gandurile de la fostul, sa-si focalizeze atentia asupra altor lucruri.stiu ca e foarte greu, am trecut si eu pe-aici, mi-a luat mai bine de un an sa-mi revin...
In stituatii de genul acesta, cuvintele sunt de prisos, dar conteaza sa fii alaturi de ea si s-o sustii in permanenta.Intr-o zi iti va multumi.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Am avut si eu o experienta asemanatoare cu a ta.Prietena mea s-a indragostit de un baiat, a fost cu el 1 luna si dupa aia el a parasit-o.incearca sa ii explici prietenei tale ca sunt multi baietii pe aceasta lume si fi alaturi de ea cat de mult timp poti.la un moment dat o sa uite de el.
SUCCES!big grin

Janina
| Janina a răspuns:

Lumea o fi inceput cu un barbat insa nu se termina cu unul...sunt o multime de baieti care ne merita, nu trebuie sa ne amaram sufletul pentru cine nu trebuie.
Prietena ta trebuie sa gandeasca pozitiv si sa il trateze pe "iubitul" cu cea mai buna si dureroasa arma NEPASAREA, sa nu il bage in seama si sa zambeasca larg la orice happy

| gabimaris a răspuns:

Trebuie sa treaca de asta cu fruntea sus, sa reflecteze adanc cine si cum a gresit si sa-l uite cat mai repede pe evadat; eu am o vorba: nimic nu e intamplator, asta e, toate ne sunt date ca sa simtim ca traim, dupa furtuna vine si vreme buna! si uite-asa iubirea si ura capata noi sensuri! succes!

| JustMeFlory a răspuns:

Toate trecem peste despartiri mai grele sau mai usoare! incearca sa o faci sa mai uite.cumpara'i un animal de companie, un catelus cv... orice sa ii distraga atentia de la baiatu'ala!
va fi mai greu o perioada pana se va obisnui cu ideea, dar nu mai poate face nimic...Viata merge inainte CU sau FARA tipu'ala!
Orice invat are si dezvat! btw mai scoate'o in oras, intr'un club cevahappypoate cine stie...

| sergiu25bc a răspuns:

Inca 1 caz in care baietii isi bat joc de sentimentele unei fete.Acuma sa nu ii bagam pe toti baietii in aceiasi uala. Orice padure are ciuatele ei.Deci si eu am patit astfel, doar ca am fost parasit.Se pare ca prietena asta a ta, a bagat prea mult suflet in aceasta relatie, si baiatul nu a stiut sa aprecieze. Dar uite cum m-au ajutat prietenii.In fiecare zi sa o suni, sa vb cu ea, de exemplu vezi ce vreme frumoasa este afara, iesim la 1 suc amin2, apoi ne plimbam prin parc cu 1 grup de buni prieteni.In aceste momente trebuie sa vb f mult cu ea, sa ii explici ca ea nu are nici o vina, si ca baiatul pur si simplu si-a batut joc de sentimentele ei. Explicai ca asa este viata, uneori te doboara cand te astepti m-ai putin.Mai este o vb la romani si anume 1 sut in fund 1 pas in fata. Daca este o fata frumoasa va rasari soarele si pe strada ei.Cand nu te astepti te poti indragosti fara sa iti dai seama. Ce pot sa iti zic fii alaturi de prietena ta, si mai tarziu iti va multumi, eu mai tarziu le-am multumit amicilor alaturi de ei am iesit din acel impas.

| gabrielutzu a răspuns:

NiMIC NOU SUB SOARE acceasi poveste continua la nesfarsit.

| yoanna73 a răspuns:

ZII SA NU DISPERE CA BAIETI MAI SUNT, DACA O IUBEA NU O PARASEA. IUBIREA NU SE GASESTE AASA USOR.

Răspuns utilizator avertizat