| ancootza a întrebat:

Prietena mea cea mai buna oana e foarte de treaba ea acum este plecata sa cante in italia si o fata andreea a fost prietena mea cea mai buna dar parintii nu mau mai lasat cu ea din motive personale si acum cand oana e plecata ea sta nu mai cu mine si eu cu ea eram prietene de la gradinita iar cu oana din cls a-5-a si nu stiu ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Pe vremea mea, puteai sa ai cati prieteni voiai. Nu vad care e problema.

4 răspunsuri:
| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

HA-HA-HA-HA-HA. Pune niste semne de punctuatie si rescrie fraza

| ramy_5584 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu toti.si parintii nu ar trebui sa iti impuna sa mai vb cu vreo persoana...doar daca acea persoana nu iti este prietena si iti vrea raul.atunci ei te feresc de probleme.in rest nu cred ca au motive sa iti impuna sa vb cu anumite persoane. iar cu oana... daca e prietenie adevarata.va veti intelege si la distanta.

| maybetoday a răspuns:

Eu cred ca nu parintii decid cine sa fie prietenul tau, PRIETEN nu iseamna decit frumusete dar sin intelegere, ajutor reciprok, acelasi hobby etc... parerea mea e ca ai voia sa ai citi prieteni iti doresti, sa fie adevarati!

| diana_3248 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa-ti alegi tu singura prietenii.Macar daca gresesti sa stii ca ai gresit tu si nu ca au gresit altii pentru tine.