| anonim_4396 a întrebat:

am o problema dar sper ca veti avea rabdare sa cititi totul. Totul a inceput acum cateva zile cand eu cu niste prietene (Mihaela(prietena mea cea mai buna), Oana, Andreea, si Mariana) eram la baie si nste fete din alta clasa mai mari era pe langa noi asa ca eu cu Andreea, Mihaela si Oana ne-am bagat intr-o toaleta asteptand ca ele sa plece dupa ce au plecat cand am vrut sa iesim Mariana mi-a dat din greseala cu usa in cap de 2 ori si celelate prietene au ras cu pofta mare de mine asa ca eu m-am enervat si am luat-o de par pe Mariana (incet) si cand am ajuns in clasa radeau intruna de mine si m-am dus la fiecare (cele care erau cu mine in baie) si le-am tras putin adica nu mult dabea daca le-am atins de par si atunci ele au vrut sa ma traga si ele de par si m-au alergat pana la baie si atunci eu incercam sa le opresc si nu stiu ce s-a intamplat acolo apoi eu plec repede din baie si vad ca nu vine nici una dupa mine si ma duc inapoi la baie si cand vreau sa intru vine Oana spere mine si imi spune :,, Mama fata ce mi-ai facut iauite sunt rosie pe mana si cand intru in baie Andreea era suparata ca cica eu i-am rupt bratara si Mihaela (prietena mea cea mai buna) (na ea ce face Andreea face si ea...) nu mai vorbea cu mine si asa nu au mai vrut sa vorbeasca cu mine nici una cand am plecat de la scoala nici nu ma bagau in seama le-am spus sa ma astepte si nu au vrut eu am ajuns acasa inaintea lor cu mult si dupa o ora intra Mihaela pe mess si eu o intreb ce au fcaut atata acolo si ea imi spune multe si eu ii zic ce multe si incepe sa ma ia cu lasa-ma cu nu stiu ce si asa ne-am certat raw, si acum nu stiu ce sa mai facsad sa ma impac cu ele nu stiu. ce sa le zic?, cum sa fac? Astept raspunssad

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Da, cam lunga povestea. Si nu foarte clara. Totusi, mai citind si printre randuri, cred ca am inteles destul. Parerea mea e sa nu faci din ţânţar armasar, cum zice o vorba romaneasca. Nu s-a intamplat cine stie ce. Chestii de astea sunt inerente intr-o relatie. Prietenii se mai ciocnesc unii de altii, se mai ofenseaza; se mai supara si iar se impaca...Nicaieri lucrurile nu merg snur. O mare parte dintre probleme la rezolva timpul, adica pur si simplu trecerea timpului. Mai ales cand lucrurile nu sunt foarte clare: cine a inceput, cine ce a zis sau ce a facut. Zic sa lasi pentru o vreme lucrurile balta. Adica sa nu intreprinzi mai nimic. Foarte posibil ca ele sa inceapa sa se apropie de tine, mai cu o vorba, mai cu ceva...si uite asa. Tu raspunzand politicoasa si fara ranchiun, incet-incet lucrurile vor reveni la normal. Fii calma si nu te consuma. Nu-i un capat de tara.

1 răspuns:
| RalucutzaFarmer a răspuns:

Fata si nu mam luat dupa andreea daca vrei sa stii mai tras de par eu nu team tras pe tine si n-am ras de tine ca tia prin in usa nasul sau ochiul am ras cand ai zis si cand i-ai dat una lui mariana si oana tia prins nasu si nu a fost cine stie ce de a trebuit sa ne tragi de par dar in fine...fa ce vrei de acum incolo...