| LaLaLakin a întrebat:

Prietenul meu s-a despartit de mine pentru ca ma comportam ca un copil, ca ma dadeam in leagan tot timpul[culmea! si el cu minestraight face] si ca imi placea sa stau in ploaie. Am trecut usor peste... Apoi vine BOMBA!

El a mai stat cu una de la mine din cartier, si stie ca nu o suport. Si s-a combinat cu ea!

Ce ma fac? De o saptamana il visez in continuu...

19 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Lac sa fie ca broaste sunt destule! Si cum lacul exista (societatea), uita-l si gaseseste-ti altul. Numai bine!

mira
| mira a răspuns:

Nestatornicia este specifica multor tineri.Deriva din superficialitatea lor in multe domenii. Tu trebuie la randul tau sa cunosti pe altcineva si suferinta se va stinge.Nu te mai gandi la el.Nu merita.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Uita-l, ca nu s-au sfarsit baietii cu el! Daca a zis ca nu-i place comportamentul tau, inseamna ca nu te mai place!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu asta a fost motivul pentru care s-a despărţit de tine ci pur şi simplu s-a plictisit omul. Din moment ce te-ai despărţit de el numai ai ce face, îl visezi pentru că te gândeşti la el, umpleţi timpul cu alte activităţi şi o să-l uiţi.Acceptă situaţia aşa cum e.

| marrr a răspuns:

Eheee, daca ar fi dupa mine m-as da in leagan o noapte-ntreaga, as alerga si dansa in ploaie, as face ingerasi in zapada si m-as bucura ca un copil de viata. Ce problema are el cu asta? Mie mi se pare un lucru relaxant si deloc copilaros. Prin lucrurile acestea scapi de toate grijile pentru cateva momente:). Eu nu cred ca te-a parasit doar pentru ca iti placeau anumite lucruri, ci pentru ca a gasit pe altcineva. Uita-l si nu mai "visa" la el. Daca te-a parasit si acum are o noua viata, asta ar trebui sa faci si tu. Iesi pe afara cu prietenii, ca doar e vacanta si profita de ea.
Asculta de 100 de ori melodia Spin-Sunt fericita:))
http://www.youtube.com/watch?v=Pqhe5BoOyUg

Răspuns utilizator avertizat
| stillhartu a răspuns:

Ce te faci? Treci peste draga domnisoara. Treci peste pentru ca aceste lucruri sunt doar niste copilarii. Sunt iubiri trecatoare pe care dupa 3 ani de zile le uiti cu totul. Iar in cazul in care totusi iti amintesti, vei rade. Eh, s-a "combinat" cu o fata pe care n-o placi. SI ce? "combina-te" si tu cu un baiat pe care el nu-l place! Puteti continua cu jocul asta pentru a face amintirea mai incolo mai frumoasa. Ce sa te faci? Sa iti vezi de copilarie/adolescenta linistita. Sa iesi cu prietenii afara/suc/piscina. Sa citesti ceva ca tot e vacanta. Sa iti vezi de viata ta si sa treci peste aceste etape insignifiante ale vietii. Credeai ca el va fi printul? Trebuie sa inveti si sa trezesti la realitate. Succes!

| virshabhasthira a răspuns:

Uita-l nu te merita.Nu a stiut cum sa iti spuna si a gasit niste motive doar.Sunt si alti baieti care te plac pe care u cu siguranta nu i-ai obesrvat.Lasa-l pe el, cunoaste lume noua. Daca s-a combinat iar cu fta pe care nu o suporti nu da dovada de prea multa inteligenta, si baieti ca el gasesti la tot pasuloh go on.Cauta ceva diferit care sa nu te faca sa mai suferi.

| DonAnonymius a răspuns:

Daca il visezi in continuu inseamna ca inca il placi. Daca si el sa dadea in leagan-daca nu minti- atunci nu cred ca ai gresit cu nimic.Si partea cu statul in ploaie - nu cred ca poate sa iti dea papucii doar pentru atata. Daca s-a combinat cu una care nu o suporti atunci inseamna ca vrea sa te enerveze.Parerea mea e ca nu te mai placea de ceva timp si a inventat scuza asta penibila. Eu zic sa vorbesti cu el personal si sa-i spui sa iti zica adevarul.Bafta!

| BlackRainbow a răspuns:

Daca s`a combinat cu o fata pe care stie ca nu o suporti... combina`te si tu cu altcineva oh go on

[ poate cu un baiat pe care nu-l suporta el laughing]

| piktor a răspuns:

S`a saturat de tine si a trecut la alta. e chiar asa de greu de inteles?

| gabriela007 a răspuns:

Nu-l mai visa. Nu era suficient de bun pentru tine, nu te merita. Cu siguranta vei gasi pe cineva care chiar te va merita si te va place asa cum esti, fara sa te schimbi pentru el happy. Sper ca te-am ajutat! :*

| ruxandraf a răspuns:

Nu te merita draga mea... daca s-a injosit intr-atat incat sa vrea sa te faca geloasa inseamna ca nu e bun pentru tine. (Bine, doar daca nu cumva el chiar o placea si s-a despartit de tine din cauza ei... nu are cum sa se desparta de tine numai din cauza ca cica erai copilaroasa). Si ai zis ca ai trecut peste. El s-a combinat cu alta.arata-i ca nu iti pasawinking Stai calma, o sa treaca happy

| TheWho a răspuns:

Este clar ca nu va potriviti.

daca te iubea te accepta asa cum esti...si totusi ce vroia sa faci? sa citesti carti non stop?straight face

trebuia sa iti respecte ceea ce iti place tie nu sa faca asa... daca a facut asa, e ceva la mijloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa faci? Sa il dai uitarii caci nu a meritat dragostea ta! Cauta cu atentie in jurul tau si iti vei gasi si tu pe cineva care sa te iubeasca si respecte! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si cu aceste combinate.thinking Nu emit noxe? Mai bine stai departe, sa nu fii afectata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am inteles, de ce ziceti ca n-o merita? Ca s-a plictisit de ea, asta inseamna neaparat ca ea e prea buna pentru el? Ce va mai place sa pupati dosuri pentru funde...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe mess si vbim noi doi un_simplu_copil@yahoo.com

| LaLaLakin explică:

Mersi tuturor:*...am reusit sa il uit. dar a mai intervenit cevacrying...

Acum 2 zile o prietena a insistat sa iesim toti 3 in oras, el s. a despartit pana acum de acea fata.

Si. m. a pupat in mijlocul drumuluistraight face apoi, am stat pe o banca.

iar a vrut sa ma pupe, dar i.am zis ca nu. m. a luat de mana si mi. a indoit. o zicand " ma lasi sa te pup, iti dau drumul"

crying chiar nu stiu ce sa mai facsad