| Sask97 a întrebat:

Prietenului mei i s-a stricat telefonul. Sa fac eu un gest sa-i cumpăr unul? Sau e prea mult?!

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si ce vină ai tu? Adica de ce sa te simti obligată tu sa i cumperi? Daca tie ti se strica telefonul, el i ti cumpăra tie telefon?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai posibilități și așa simți, fă-o. happy

| Florin9Florin9 a răspuns:

E prea mult

| Skarr a răspuns:

Daca ai bani. Nu e prea mult.

| tzionut a răspuns:

Intrebari?
Cat de mult vorbiti la telefon impreuna, daca aproape nonstop il poti ajuta sa cumpere unul, insa nu ii cumpara tu unul.
De cat timp va cunoasteti, daca aveti mai mult de un an de relatie, poti discuta cu el sa il ajuti sa isi cumpere unul (il impumuti cu diferenta de bani si stabiliti cand si cum ti returneaza) gandeste-te bine insa cand il imprumuti, pentru ca relatia voastra nu va mai fi la fel, si gandeste-te la banii imprumutati ca si cand i-ai fi pierdut pe strada si nu mai ai sanse de ai mai revedea
Iti permiti sa il imprumuti (aici ma refer la banii castigati de tine, nu primiti) daca raspunsul e da discuta cu el la posibilitatea sa il imprumuti tu.
Daca ii cumperi tu telefonul gresesti enorm.
1 nu il va aprecia pentru ca nu a muncit el pentru al cumpara
2 nu te va mai aprecia (vei pierde respectul lui) daca i-ai luat telefon oare ce mai poate obtine de la tine? Apare mereu aceasta tentatie si vei ajunge la lucruri cerute ce nu i le poti oferi (nu intru in detalii) apoi relatia se destrama.
Spor.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Parerea mea, ar fi sa nu i cumperi un telefon deoarece, nu l va aprecia atât de mult fata de unul cumparat de el, iar faptul acesta presupun ca i va aduce neplaceri. Acum este alegerea ta. Mult succes

| Kalibi1327 a răspuns:

Ar fi un gest foarte frumos din partea ta, dar cum vine 8 martie poate el deja sa gândit ce sa iti dea sau poate nu are posibilitatea sa iti ia ceva acum si s.ar simțiți prost Asta daca nu cumva vine ziua lui

| unsimplucopil a răspuns:

Ce tel vrei sa ii cumperi?

| Sask97 explică:

Iphone 12 Pro Max

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Sask97):

Daca te poti lipsi foarte usor de banii aia si il iubesti atunci e ok sa ii cumperi