| anonim_4396 a întrebat:

Problema-i urmatoarea: el va fi colegul meu de facultate si acum o luna el mi-a dat de inteles ca vrea sa avem o relatie impreuna.Ne-am cunoscut pe facebookhee hee nu ne-am vazut in realitate.Numai dupa poze ne cunoastem si vorbim foarte mult prin telefon si mesaje.De fapt el mi-a cerut sa accept sa am o relatie cu el.Deci suntem intr-o relatie din 4 septembrie.big grin

Mie mi-e teama ca poate n-o sa-i plac cand ma va vedea personal.Ca una-s pozele si alta-i realitatea.Nu de parca am fi modificat pozele dar totusi.

Nu stiu cum sa ma comport la prima intalnire.Cand il voi saluta va trebui sa-l sarut? habar n-am ce sa fac cand ma voi apropia de el.Nu vreau sa fiu nici prea dragostoasa(avand in vedere ca ne vedem pentru prima oara) dar nici prea rece cu el.Sau sa astept sa ma pupe el pe mine?

Mi se pare toata situatia asta jenanta.Pentru ca poate va spune sa ramanem doar prieteni.Cred ca as muri de rusine.De aia nici nu prea am vrut sa o fac pe indragostita luna asta.Dar el se plange ca atunci cand el imi spune "te sarut dulce" la telefon eu nu-i zic.Nu ca n-as vrea dar nu vreau sa ma fac de ras.Cred ca mi-e frica sa-mi arat sentimentele fata de baieti in general pentru ca mi-e frica de respingere.Cum as putea scapa de aceast lucru? dau funda pentru raspunsul cel mai bun!winking

Răspuns Câştigător
| Rrrr a răspuns:

Eu te-as sfatui sa lasi lucrurile sa vina de la sine, fara sa iti faci atatea griji. Cand o sa va vedeti vei simti ce trebuie sa faci si poate va face el primul pas si te va scuti de emotii (pana la urma el este baiatul). Daca nu te-ar placea, n-ar fi vina sau problema ta si daca ma intrebi pe mine..ar fi prea fraier sa faca asta laughing
Totusi, ai dreptate intr-un fel ca nu-ti exteriorizezi atat de mult sentimentele pe cat poate o face el. dar dupa ce o sa va vedeti, situatia se poate schimba.
Cum ai putea scapa de frica de respingere? Probabil cu cat mai multa siguranta de sine, cu atitudine si cu 'responsabilitatea' ca lucrurile pe care le spui sau faci nu se vor putea intoarce impotriva ta, sa te puna intr-o postura neplacuta in cazul unei eventuale respingeri. Restul vine de la sine. happy Bafta!

3 răspunsuri:
| xBya a răspuns:

Relax... Nu trebuie sa planifici nimic. Lasa totul pentru momentul in care va veti vedea, iar atunci fa exact ce simti. Daca iti pui tu in minte sa sari pe el si nu simti asta, va parea foarte fals. La fel si invers. Oricum, nu trebuie sa iti faci atatea griji, ca doar tu esti fata, el ar trebui sa reactioneze mai intai.
Comportamentul, iarasi, nu ai de ce sa il schimbi. Daca a stat atat cu tine, inseamna ca i`ai placut asa cum esti. Ti`o spun din nou, fa ce simti. Cat despre poze, nu ar trebui sa conteze aspectul.

| allex20n a răspuns:

Probabil ai fost refuzata sau jignita de multe ori. si ce daca? ia-te dupa ce spune el, spune si tu ceva asemenator. daca el nu se face de ras spunand aceste cuvinte nu te vei face nici tu. ai putea scapa de asta dand o mai putina importanta ''gurii lumii ''. fii tu insuti, va exista mereu cineva care te apreciaza pentru ceea ce esti. daca persoana care te apreciaza o gasesti mai greu inseamna ca tu esti mai deosebita. happy

| ana27756 a răspuns:

Si eu mam int cu un bait si eu ma gindeam la chestile estea dar cind am vazut am bimi si iel la fel am mers la suc am discutat... deci vine de la sine cind al vezi bimbeste si el vine sper tine daca vrea sa te saruta lasa-l si nu-i mai ascunde sentimentele poate el crede ca nu-l placi tu dar tu il placi si spuni si totul la vi bine