| anonim_4396 a întrebat:

Problema-i urmatoarea: el va fi colegul meu de facultate si acum o luna el mi-a dat de inteles ca vrea sa avem o relatie impreuna.Ne-am cunoscut pe facebookhee heenu ne-am vazut in realitate.Numai dupa poze ne cunoastem si vorbim foarte mult prin telefon si mesaje.De fapt el mi-a cerut sa accept sa am o relatie cu el.Deci suntem intr-o relatie din 4 septembrie.big grin

Mie mi-e teama ca poate n-o sa-i plac cand ma va vedea personal.Ca una-s pozele si alta-i realitatea.Nu de parca am fi modificat pozele dar totusi.

Nu stiu cum sa ma comport la prima intalnire.Cand il voi saluta va trebui sa-l sarut? habar n-am ce sa fac cand ma voi apropia de el.Nu vreau sa fiu nici prea dragostoasa(avand in vedere ca ne vedem pentru prima oara) dar nici prea rece cu el.Sau sa astept sa ma pupe el pe mine?

Mi se pare toata situatia asta jenanta.Pentru ca poate va spune sa ramanem doar prieteni.Cred ca as muri de rusine.De aia nici nu prea am vrut sa o fac pe indragostita luna asta.Dar el se plange ca atunci cand el imi spune "te sarut dulce" la telefon eu nu-i zic.Nu ca n-as vrea dar nu vreau sa ma fac de ras.Cred ca mi-e frica sa-mi arat sentimentele fata de baieti in general pentru ca mi-e frica de respingere.Cum as putea scapa de aceast lucru? dau funda pentru raspunsul cel mai bun!

Răspuns Câştigător
| Ea12345 a răspuns:

Nu trebuie sa il saruti, doar un pupic pe obraz. Daca el vine sa te sarute, fa-o, daca nu, nu incepe tu.
Nu ai de ce sa iti fac atatea griji. Am trecut prin situatia ta si stiu cum te simti.Mi s-a intampkat la 15 ani, cu primul prieten. Dupa o luna de vorbit la telefon, cand ne-am vazut, am,, sarit" pe el sarutandu-l..Si s-a cam speriat saracul baiat. De, eram curioasa cum e prima oara.

Daca el tine la tine, te va accepta oricum.Gandeste-te ca poate si el isi face griji cu privire la intalnirea voastra. Stai calma.Du-te increzatoare, imbraca-te dragut, nu prea elegant, dar nici sport, zambetul pe buze si da-l gata!

3 răspunsuri:
| Betty18 a răspuns:

Este bine ca nu prea iti arati sentimentele caci asa baietii vor profita de slabiciuniea ta pentru ei. Va vedeti si astepti sa vezi ce face el, probabil ca te va pupa pe obraz la inceput, apoi o sa vorbiti, si o sa ajungeti si in tandreturi/sarutari mai incolo, asta daca e sa iti placa de el si invers happy

| kidutzq a răspuns:

Un baiat intotdeauna va da inapoi in situatia descrisa de tine. Asa ca daca nu te dai la el serios, ii poti spune pa pana sa incepeti facultatea. Si daca mai stati mult la povesti nemuritoare, s-ar putea sa intri in ''zona prieteniei'' din care nu mai poti iesi niciodata.
Sfat: da-i feedback-ul pe care il asteapta si joaca-ti cartea. fie ce o fi, nu e sfarsitul lumii. Bafta multa!

| RAY a răspuns:

Prima oara cunoastel vezi daca va placeti apoi va ganditi la viitor suna logic nu? te inteleg si mie la fel dar ai incredere in tine vei gasi iubirea dar nu fi asa credula, nu crede pe toti de pe net ai grija de tine