| Sfinnx a întrebat:

Pur si simplu nu stiu ce sa ma mai fac.Ma aflu intr-o situatie dificila...Si chiar am nevoie de sfaturile voastre.
Treaba sta in felul urmator, nu stiu ce sa mai fac, nu stiu ce sa mai povestesc cu prietenul meu.Adica vorbim la telefon, si tacem amandoi ca prostii ca nu stim ce sa spunem..Am avut ~EN~discutii pe tema asta, si mi-a spus ca de unul singur nu poate sa o faca, si trebuie sa ma implic si eu, sa vorbesc si eu sa caut un subiect de discutat.Dar pur si simplu chiar nu stiu...
Scuze ca scriu romane si poate v-ati plicitisit dar inca putin :* :]]
Sunt o fire mai inchisa si nu prea vorbesc mult, din cauza faptului ca am crescut cu gandul ca : Altora nu le pasa de tine, doar dau impresia. In schimb, mie imi pasa mult de ceilalti.
Tocmai de asta sunt nchisa. si nu stiu ce sa fac.Nu vreau sa pierd aceasta relatie.Desi totusi uneori simt ca ne leaga doar un sincer sentiment.
Va rog mult am nevoie de ajutor. sunt disperata :[.
Chestii in comun..pff am inteles s-a terminat doza, ce fac la scoala. acelasi lucru, nimic nou si nimic important. [Nu prea povestesc chestii de genu pentru ca nu sunt importante pentru altul.]
Iar ce fac acasa sau dupa scoala ~nimic~. vin acasa dorm, stau pe mess fac teme., un dus si la culcare...
Va rog am nevoie de sfaturi. Scuze inca o data pentru romanul scris. xD

9 răspunsuri:
| ghinionistul112 a răspuns:

Comunicati si iar COMUNICATI! Asta este cheia spre cunoasterea partenerului de care te-ai legat! si incearca sa mai iesi din anonimat si du-te sa te plimb de mana cu el in parc, pe traseul pe care-l parcurgi spre scoala sau stati mai mult timp liber impreuna si sa gasiti subiecte sau intrebari de care aveti noie sa va cunoasteti!

| doc69 a răspuns:

Nu e roman scris e bine ca ai spus...dar parerea mea este ca exprimi atunci cand ai ce nu ai ce inseamna ca atat simti si poate nu e relatia pecare ti-o doresti oricum pentru dialog e nevoie de doi. poti sa vorbesti orice..atata vreme cat celalat chair e interesat

| IloveME a răspuns:

La inceput asa eram si eu cu prietenul meu,nu prea aveam chestii de vorbit,dar la un moment dat viata voastra se transforma una,si atunci vin chestiile voastre in comun!
Facultatea la care vrei sa dai, prietenii comuni, unde iesim in seara asta etc
Nu precizezi, timpul relatiei, dar stai linistita cu timpul totul se va schimba! chiar si tu iti vei da seama ca lui chiar ii pasa de tine si ii vei povesti orice pleac!
Sperr sa-ti fi fost de ajutor! succes!

| inconscient a răspuns:

Pai intreaba-l la ce s-a uitat aseara, ce filme ii plac, ce carti a citit, citeste, urmaza sa citeasca, mergeti la film, la teatreu, la biblioteca, intreaba-l ce desene animate prefera cand era mic, ce parere are despre prietenii tai, prietenii lui, profesori, parcuri, scoli, licee, politica, orase, tari, continente, materii, acest site, jocuri pe net, jocuri de carti, remi, intreaba-l ce aroma de inghetata ii place, ce prietene a mai avut inaintea ta, cum se intelege cu familia si la randul tau spune-ti si tu parerea si opinia in legatura cu subiectul! Daca ati vorbit despre toate astea deja, vorbiti despre muzica, haine, mall-uri, magazine, mancare, prajituri si incearca sa deschizi cat mai dez capitolul "amintiri din copilarie"! Succes si nu mai fi asa inchisa! Vorbeste in oglinda, sau singura sau exerseaza cu el! Pa!

| Sfinnx explică (pentru inconscient):

E o relatie la distanta si + de asta. de la un timp am inceput sa vb singura. gandidu`ma cum o sa reactionez daca zice aia aia etc.simt k innebunesc

| scr33ky a răspuns (pentru Sfinnx):

Incearca sa ii faci o vizita daca e totusi in Romania... un drum cu trenu nu strica fai o surprizawinking

| inconscient a răspuns (pentru Sfinnx):

Scuza-ma, nu stiam! Pai cum a zis si scr33ky, fa-i o vizita daca e in Romania, daca nu, nu stiu...imi pare rau! Chiar e o situatie dificila! sad

| Stelutza1990 a răspuns:

Ar fi fost o varianta sa va povestiti experientele de viata. Dar sunteti tineri, si nu prea aveti multe. Ce spune GabitzaMary, ar fi perfect, in conditia in care nu sunteti 2 roboti. O idee ar fi sa va faceti planuri de viitor.
Dar gandeste : ai o relatie la distanta. habar nu ai ce sa vorbesti cu iubitul tau. Ti se pare ok?

| CrazzzyA a răspuns:

Si eu am trecut prin ceva de genul. La un moment dat nu mai aveam despre ce sa vorbim. La mine cred ca a fost problema ca nu prea mai faceam nimic impreuna. Vezi sa nu fie si la tine cumva aceeasi problema. Daca faceti cat mai multe lucruri impreuna o sa aveti si despre ce sa vorbiti.