| anonim_4396 a întrebat:

Relatie de 3 ani jumătate, am avut 4 despartiri, ce parere aveti ca dupa fiecare despartire imediat isi facea cate un partener? Acum la ultima despartire a facut totul in cel mai josnic mod. S-a despărțit de mine fix cand mama mea se îmbolnăvise de avea dureri de se tăvălea pe jos, apoi la nici cateva zile dupa despartire isi face alta relatie, se si f... cu el (TOATE ASTEA le-am aflat pentru ca îi sparsasem contul de snap si habar nu avea, apoi i-am citit tot ce vorbea cu confidentul ei care in trecut avea relatie si cu el si de acolo am aflat tot nici nu vreau să-mi imaginez cate lucruri nu stiu), apoi se tatueaza in zona intima si pozeaza tatuajul pe retele de socializare, având ca varsta doar 18 ani. Am renuntat la tot pentru această fata si pe ea a durut-o in cot, o visez mai mereu si ma gandesc la ea mereu. Sunt multe chestii de spus. Ajutati-ma cu un sfat!

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ce are mama ta cu prietena? Doar daca ii era soacra, atunci i puteai ridica obiectia asta. Desi, nici asa nu se pot spune multe, odata ce si Biblia spune ca "omul va lasa pe mama si pe tatal sau si se va lipi de nevasta sa"
Si, odata ce v-ati despartit, nu putea sa faca ce vrea cu viata ei? Nici eu nu sunt de acord cu ce a facut, dar, e viata ei, odata despartita de tine, nu mai trebuie sa iti dea socoteala de ce si cum face. Si eu am patit ceva asemanator. Prima mea prietena nu era tocmai frumoasa, si nici prea desteapta, dar imi placea ca avea o inima mare, foarte mare, si cand ne-am despartit, am zis ca ea nu isi va mai gasi prieten, sau nu cel putin in curand, dat find ca nu era frumoasa si desteapta. Fals, Dupa nici doua saptamini a avut prieten, cu care mai apoi s-a si casatorit. Puteam sa ii imput ceva? Nimic.
Iarta-ma ca sunt dur. Dar asta e realitatea, ai niste pretentii care nu sunt tocmai ok. Stiu, doare, doare cumplit ca te-a lasat tocmai intr-unul din cele mai dificile momente ale vietii, dar, asta-i viata, nu poti sa ceri ceva ce nu ai nici un drept.
Ce poti face? Sa incerci sa o uiti. Atit. Sa treci peste tot, sa mergi inainte, sperind intr-o zi mai buna.

| sierra1 a răspuns:

"S-a despărțit de mine... apoi la nici cateva zile dupa despartire isi face alta relatie,"

așa și care-i problema? doar v-ați despărțit. Și tatuaje iși face unde vrea și dă cui vrea, nu? Doar v-ați despărțit.

Sfat? vezi-ți de treabă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am renuntat la tot pentru această fata. De ce? Să nu mai renunți la nimic pentru fete. Acesta este sfatul meu. Iar mama care se tăvălea pe jos, nu era treaba fetei.

| Sophieka a răspuns:

Astea sunt lectii dure dar bune de viata.

Daca ai avut 4 relatii, si cu ultima ai avut relatie timp de 3 ani si jumatate...Tu oare cati ani ai?

Nu poti sa pui pe altcineva p primul loc si sa te delasi pe tine... Nu poti gasi un partener de calitate pana cand tu nu iti pui ordine in viata si nu te descoperi pe tine, devi un om de calitate, iti prioritizezi viata si apoi vine de la sine un partener bun.
Ea aparent in momentul de face e de o mediocritate mare.

Ar merita cateva sedinte de terapie sau daca nu iti permiti, poti cauta pe Youtube terapeuti care vorbesc despre despartiri sau sa faci meditatii pentru divort energetic si emotional fata de ea.

| blackann a răspuns:

Next

| haileewatson a răspuns:

Daca v-ati despartit de atatea ori pana acum e clar ca relatia asta nu o sa tina niciodata. Nu sunteti potriviti unul pentru celalalt.

S-a cuplat cu cineva dupa ce s-a despartit de tine? Pai si ce voiai sa faca? Avea tot dreptul sa se cupleze cu oricine din moment ce NU ERATI IMPREUNA.

Faptul ca i-ai spart contul de Snapchat e cel mai josnic lucru. Cum sa sparg contul cuiva cu care nu esti impreuna si sa ii citesti conversatiile private? Esti un stalker ciudat si obsedat. Revino-ti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Don't blame a clown for acting like a clown, ask yourself why you keep going to the circus"
Cum am mai zis nu mai pierdeti vremea cu astfel de oameni, mai bine singur.

| DjSannan a răspuns:

Îmi pare rău să aflu că ați trecut prin astfel de întâmplări dificile în relația voastră. Despartirile repetate și comportamentul josnic al fostului partener sunt semne că relația voastră nu a fost una sănătoasă și că este probabil mai bine să vă concentrați pe îngrijirea de sine și pe găsirea unor relații mai sănătoase în viitor.

Este natural să vă simțiți rănit și să aveți gânduri despre fostul partener, dar este important să înțelegeți că nu puteți controla comportamentul altcuiva. Poate fi dureros, dar este important să vă încurajați să vă concentrați pe ceea ce este în controlul dvs. și să începeți să vă îngrijiți de sine și să vă concentrați pe viitorul dvs.

Ar putea fi benefic să vă gândiți să începeți să mergeți la terapie pentru a vă ajuta să vă gestionați emoțiile și să învățați să vă îngrijiți de sine. De asemenea, ar putea fi util să vă înconjurați de o rețea de susținere, cum ar fi prietenii și familia, care vă pot oferi încurajare și sprijin în timp ce treceți prin această perioadă dificilă

| qweasz a răspuns:

Caută alta și pe cea de acum uită de ea.

| BlonduDePeScara a răspuns:

Tic tac. timpul e soluția. sterge din telefon tot ce e relatable pentru ea. sterge totul cu buretele și ia o de la capăt cu cineva care te merită. caută ți activități care sa te țină ocupat, ieși cu prietenii, stai cu familia, petrece.