| Denn97 a întrebat:

S-a întâmplat vreodată sa va operați și persoana pe care o placeți nici măcar nu te-a intrebat dacă ești bine sau sa intrebe din ce cauza te-ai operat,in condițiile in care a văzut story-ul și se preface ca nu stie nimic? Ba chiar mai mult sa ii povestesti și sa nu prea bage de seama? Dacă el/ea îți povestește despre viața lui,insista sa ne vedem zilnic, dar când vine vorba sa ii povestesti ca ai pățit ceva, sa nu ii pese… de ce face asta?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Pai în cazul asta draga mea chiar nu are rost sa îți bați capul.Omul vrea doar o prietena cu, care sa mai împărtășească, chestii și păreri nici de cum o iubita sau ceva.

Plus ca nu e ok sa te bagi în familia nimănui. Daca nu se înțeleg sau au probleme, se despart și pe urma au timp sa își refacă viata.Nu invers.

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Da,am pățit sa am probleme și pe x persoana sa o doară in fund.Sa vrea sa știe maxim dacă ma mai refac vreodată și o sa fiu ok.
Deci practic, concluzia în cazul meu e ca vroia pe cineva la care sa se planga, descarce și ca ma aprecia și vroia doar pentru fizic.O data ce nu ii mai puteam oferii lucurile astea cel puțin o perioada și interesul lui sa dispară.

Ideea e ca orce om ce o data la necaz te uita e un profitor sau pe interes.

| Denn97 explică (pentru Freya1):

Da,ideea e ca intre noi nu a fost nimic… ieșim,povestim,dar când ne luam larevedere, abia ne pupam pe obraz ca sa înțelegi. Nu știu ce dorește de la mine, ce sunt eu pentru el, cum ma vede, ce vrea de la viața. îmi da de inteles mai mereu ca sotia lui este f geloasa. Dacă el iese cu mine și se uita mai mereu ce sa ii cumpere soției, îți dai seama ca nu îmi pică bine…

| Freya1 a răspuns (pentru Denn97):

Pai în cazul asta draga mea chiar nu are rost sa îți bați capul.Omul vrea doar o prietena cu, care sa mai împărtășească, chestii și păreri nici de cum o iubita sau ceva.

Plus ca nu e ok sa te bagi în familia nimănui. Daca nu se înțeleg sau au probleme, se despart și pe urma au timp sa își refacă viata.Nu invers.

| Catrice a răspuns:

Cine pana mea face story din spital abia operat?
A, da, cerșetorii de like și atenție.

| Denn97 explică (pentru Catrice):

Eu am făcut special sa vada…

| SilentRain a răspuns:

O face pentru că nu-i pasa de tine
Vampir energetic fugi mâncând pământul

| Denn97 explică (pentru SilentRain):

Ok,dar atunci de ce ma caută zilnic și prefera sa iasă cu mine de cât cu sotia lui?

| SilentRain a răspuns (pentru Denn97):

Pentru că ești o victimă clara și sigura
Știi că rea nevasta și totuși ii dai atenți, ești naivă
Pentru genul asta nu reprezinți mai mult de o partidă de sex si atât

| carevaescu a răspuns:

Mai bine intrebi. Asa ne putem da cu părerea ca poate fi un semn de narcisim. Dar poate fi si o lipsa de maturitate sau sindromul "a face pe interesantul/a".

| Denn97 explică (pentru carevaescu):

La 46 de ani sa fie lipsa de maturitate nu prea as crede… o sa îmi fac curajul de al intreba.

| Smmo a răspuns:

Unii nu suporta sa vorbeasca despre subiecte din astea.
Pe de alta parte, intr-o vreme cand ezitam sa merg la o operatie si venind vorba despre asta, mi s-a intamplat sa intreb pe cineva care parea interesat de persoana mea si un om pe care te poti baza, daca ar merge cu mine la spital. Mi-a raspuns: pai nu te duci cu maica-ta? Desi ne-am mai vazut ulterior de cateva ori, de atunci a fost istorie.
In cazul tau, mai e si insurat. Tu decizi daca-l tii pentru companie, ca n-ai cu cine schimba o vorba sau cauti pe altcineva, de preferinta necombinat.

| Denn97 explică (pentru Smmo):

Sa sti ca m-am gândit la asta ca nu suporta sa vb despre subiecte din astea. Dar nu știu ce sa cred dacă e reciproc sau pur și simplu ma place, dar nu vrea ca eu sa știu pentru ca el e însurat… sau poate ma vede ca pe o prietena …nu știu ce gândește, cu toate ca el a filtrat cu mine acum câteva luni și bătea apropouri sa rămân in oras, ca poate mai ies… adică sa rămân sa ies cu el și stau și ma gândesc de ce nu îmi spune o data sad