| katherine7481 a întrebat:

Sal.la ce varsta e normal sa ai prima relatie?

Răspuns Câştigător
| Bianca1864 a răspuns:

Nu este vreo varsta normala depinde de fiecare.o relatie adevarata o ai dupa 14 ani.dar poti avea si inainte dar nu una cu sentimente adevarate.depinde de maturitatea fiecaruia.

10 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Depinde...cand esti pregatita. Nu prea conteaza ce varsta ai. Dar daca ai 11-12 chiar 13 ani eu nu cred ca e bine.

| anss23 a răspuns:

Dupa 15-16 ani.

| KellyGreen a răspuns:

Varsta nu prea conteaza, adica poti sa te indragoststi si la 13 ani si sa incepi o relatie insa eu cred ca normal ar fi undeva pe la 15 ani, adica nu mai esti nici copil sa nu iti dai seama ce faci dar nu esti nici adult sa fi cu capul pe umeri.

| blueangel99 a răspuns:

Dacă te referi la o amiciţie, orice vârstă e potrivită
Dacă te referi la o relaţie de dragoste, atunci eu ţi-aş sugera să te apuci să te uiţi după băieţi după ce îţi termini studiile, ca să ai toate studiile încheiate şi să mai ai doar un pas de făcut până vei fi pe picioarele tale. Atunci o să poţi să-ţi alegi pe orcine vrei tu, pentru că n u e bine să-ţi faci un iubit când eşti mică, pentru că, şi te rog să mă crezi, copiii fac greşeli în relaţii câteodată, şi din cauza asta sunt şi atâtea mame minore în România. Crede-mă, deci, dacă îţi iei iubit după ce termini studiile şi vei fi o persoană matură. Dacă nu ai răbdare, atunci măcar 18 ani să ai.

Numai bine!

| Sopphiiiiie a răspuns:

Pai.
Normal. adiica asa cred eu. la 14 ani` :d.
prima mea relatie laughing a fost la 11 ani; d.
acum am 13 ani.[ fac 14 in primavara]
si sunt impreuna cu un baiat de 7 luni :d
Depinde de sentimentele tale :*
Fiecare este gata pentru o relatie cand crede el :*
si app`.
Depinde foarte mult si de cealalta persoana`winking

| LadyDy01 a răspuns:

Normal dupa 18 ani, atunci cand suntem mai maturi, dar poti sa ai o relatie si la 15 ani, dar nu este acelasi lucru. Daca vrei mai multe informatii lasa-mi un mesaj privat.

| heavenn a răspuns:

In momentul in care te simti pregatita si in momentul in care gasesti persoana potrivita. Inca nu s-a stabilit o varsta anume, fiindca fiecare e diferit in felul lui. In adolescenta avem deseori aventuri, nu relatii happy.

| mmihaelaa a răspuns:

O repatie o poti avea la orice varsta. Dar o relatie serioasa trebuie sa indeplineasca mai multe conditii. Una dintre ele ar fi maturitate iar un copi de 12 13 ani nu cred ca este suficient de matur. Dar o relatie copilareasca o poti avea oricand. De exemplu eu la gradinita aveam un prietenlaughing bineinteles iti dai seama ca era o joaca. Am mai avut relatii dar nici una nu mi sa parut serioasa. In momentul de fata am o relatie de 2 ani si pot sa zic ca aceasta este prima mea relatie serioasa. Deci draguta ma, o relatie o poti avea la orice varsta vrei tu, numai ca poate fi o relatie serioasa sau mai putin serioasa, copilareasca.thinking Nu este o regula a varstelor aici. Faci asa cum simti tu. Sper ca te-am ajutat:*

| stylenew a răspuns:

Cand esti pregatit/a. Nu conteaza varsta! Cand sti. ca ai langa tine o persoana potrivita.

| Bluondiee a răspuns:

Dragostea nu ţine cont de vârstă!