| 熊Panda熊 a întrebat:

La ce vârstă credeți că e normal sa ai prima relație?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ție îți pasă de normal sau de tine? Încearcă să nu fii penibil. Poți face ce vrei tu dar trebuie să realizezi și singur consecințele. Lasă mentalitățile învechite că țărancile noastre să căsătoreau și la 14 ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Dededededededede a răspuns:

Nu există normal sau trebuie, totul e despre alegeri. O relație o ai atunci când ești pregătit și găsești pe cineva pe care să-l placi și chestia asta să fie reciproc. Nu poți să-ți impui o anumită vârstă, doar pentru că ții cont de trăirile celor din jur. Aici e vorba despre trăirile tale, fă-o când simți că e momentul.

| ehheeh a răspuns:

La ce varsta decizi tu happy.Dar daca vorbim despre o relatie serioasa, fara rusine de a te tine de mana, pe la 15 ani, cam asa.Sau chiar mai devreme daca va tineti de ea. Daca ai gasit o fata/un baiat, si iti place de el/ea, si crezi ca si el/ea este destul de "matur", si de incredere, go for it.