| OanaVlad a întrebat:

Sall! Eu sunt sora mai mica si sora mea mereu ma enerveaza si trebuie sa impart totul! Si camera si patul si restul lucrurilor sad. Cum pot face sa o "controlez"?

Răspuns Câştigător
| BRG a răspuns:

De ce vrei să o controlezi? Bucură te că ai o soră, fiți prietene și ajutați vă, în loc să vă certați.

4 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Dar nu trebuie sa te certi cu ea.de ce nu sunteti prietene? ca poate te mai tachineaza ea dar deh' e sora ta si sigur tine la tine foarte mult.incearca sa te apropii de ea nu sa o controlezi.si oricum daca tu esti cea mica nu ai sa reusesti.happy

| miolina a răspuns:

Un masaj util, de ex., pe spate, sa o linistesti, asa, din cand in cand.

| laxyblaxy a răspuns:

Spune-i ca nu mai vrei discuta cu ea, mama ta, tatal tau si rezolvati cumva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal. ai doua posibilitati:
1. o santajezi cu ceva(daca tot imparti totul cu ea trebuie sa'i stii un secret).
2. ii oferi ceva ce ea nu are. daca ii place sa stea pe calc f mult ii "vinzi" niste timp, daca ii plac unele lucruri promiti cate ceva dar trebuie sa impui niste conditii...