| SlickyOMG a întrebat:

Sall! Întrebare... Cum pot sa îmi conving părinții să îmi cumpere un iPhone?

Răspuns Câştigător
| Negru_Rebeca_2002 a răspuns:

Poți încerca așa: cu lingușeli, sau le poți spune că majoritatea au în ziua de azi, e cel mai performant telefon, deși... eu asta nu cred, dar te poți alege cu unul. Hai succes!

| Negru_Rebeca_2002 a răspuns (pentru Negru_Rebeca_2002):

Îi poți ruga continuu spunând că e cel mai bun telefon și merită fiecare bănuț.

| PisicutzaCenusie a răspuns (pentru Negru_Rebeca_2002):

Păcat că se dau astfel de sfaturi pe un grup care se pretinde a fi caracterizat de ajutor reciproc și bună credință. Păcat. dacă prin lingușeli putem obține orice. înseamnă că nu mai trăim în armonie în primul rând cu noi înșine. felicitări totuși pentru fundă. păcat.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns (pentru PisicutzaCenusie):

O intrebare pusa de un copil si raspunsa de alt copil ce vrei astia sunt ei in ziua de azi, vor ce este la moda prin orice mijloace.

17 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti aduni banii de buzunar in pusculita, iar cand ai cca. 4000 lei le dai parintilor sa-ti cumpere un iPhone.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca parintii tai au o situatie financiara grea, nu poti, pentru ca bietii de ei, abia traiesc si te hranesc cu putinii banii care-i au, neavand bani pentru capricii si razgaieli de copil mic.
Cand vei creste si avea salariul tau, iti poti lua ipohne!
Intre timp, respecta decizia parintilor, ca au ei motivele lor, de nu vor sa-ti cumpere ce vrei.
Telefonul nu este oricum o necesitate la varsta asta,. iar la scoala nu ai voie sa-l iei, ca ti-l pot confisca profesorii.

| Nilsson a răspuns:

Ce probleme existentiale au unii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica sa ii aduci la nivelul tau, de prostie. Nu stiu, mai bine sa nu iti iPhone.

| AlexSalling a răspuns:

Na-i cum. E decizia lor.

| Laura927 a răspuns:

Cati ani ai?

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Viața înseamnă mai mult decât să ai un I phone ...nu îți va face cu nimic viața mai frumoasă dacă vei avea unul. poate părinții tăi munces fiecare bănuț și chiar dacă nu o arăt față de tine. poate mereu fac compromisuri pentru a te bucura. Eu zic că tu ai nevoie doar de un telefon mobil (cu touch sau fără) de care să te ajuți. Nu are importanță ce telefon ai..atâta timp cât cât tu ești un om în adevăratul sens al cuvântului..telefonul acela nu face decât să îți hrănească orgoliul, curiozitatea, pentru o vreme după care te saturi. dacă ești de acord cu mine mă bucur mult și nu vreau să te deranjeze opinia mea.

| Negru_Rebeca_2002 a răspuns (pentru PisicutzaCenusie):

Vorbe! Dar unde sunt faptele pe care le spui? Așa sunt vremurile, nimic nu va mai schimba asta. Toți suntem la fel, vrem bani și nu rezolvăm nimic. Dacă asta își dorește, un iPhone, nu văd de ce nu ar fi bun. Toți suntem înnebuniți după smatphone-uri și parcă am face orice să le obținem!

| Harley18 a răspuns:

Spune-le ca iti trebuie la scoala.

| gi4284 a răspuns:

Fa ceea ce fac și alții. Spune le ca vei învăta super extra mega ultra Bine. Una dintre utilizatele minciuni...Cu un mare avantaj.

| mihaihai a răspuns:

Le spui ca e la moda

| benzu a răspuns:

Parerea mea este ca inainte sa le spui sa il cumpere trebuie sa il meriti. Asta inseamna cateva luni bune de invatat ( probabil esti la scoala ), de cat mai multe carti citite si discutate cu ei, de cat mai multe activitati ce tin de invatat si de scoala si mai putin de calculator si de jocuri si abia dupa poti sa intrebi daca exista posibilitatea sa ai si tu un telefon bun ( sau mai bun decat cel existent ).

Munceste inainte de a cere ceva si vei obtine acel ceva mult mai usor.

| SlickyOMG explică:

Dau fundă btw!

| Caramelaaa a răspuns:

Trebuie sa ai note mari la scoala, sa ii ajuti cand iti cer ajutorul.Sa fi cuminte, sa nu faci prosti, ii dai si tu bani care iai strans, sa nu ii bati la cap in fiecare moment ca vrei Iphone sper ca te-am ajutat (Ori poate esti prea mic sa ai Iphone)