| Gladiatornutradator a întrebat:

Cum imi conving parintii sa-mi cumpere un iPhone 5?

3 răspunsuri:
| emayperritos a răspuns:

Ar trebuii sa iti strangi bani daca vrei un telefon nou. Sau daca nu mai ai rabdare incearca sa ii ajuti la treburile casnice. Poti sa inveti mai mult la scoala si sa raspunzi mai mult la ore ca la sedinta doamna sa te laude.

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Le spui ca ai nevoie de aplicatiile de pe el, ca te ajuta la scoala( spune.le ca telefonul te poate ajuta la scoala cu proiectele ( parintilor le place sa auda ca vrei sa inveti asa ca spune chestii despre scoala)si mai spune-le ca se strica greu, etc)

| AncaDiaconu a răspuns:

Mai sunt două săptămâni de scoala pana se termina semestrul.Straduieste-te putin si incearca sa iei note mari si apoi, dacă ai luat note bune(9-10)te duci la ei la sfarsitul ultimei săptămâni din semestru, le arăți notele tale si le spui "Am făcut un efort si am invatat la toate materiile ca sa iau note bune.Imi puteti lua un iphone 5, va rog?!"