| Anonymus3000 a întrebat:

Azi am venit dintr-o tabara de 7 zile si acum cand m-am intors acasa am o senzatie de plictiseala si nu prea am chef de nimic si ma gandesc la prieteni care mi i-am facut acolo. Am un fel de senzatie de dor. S-ar putea sa se mai faca o tabara tot cu aceaisi peste un an dar. Nu stiu ce sa fac? Ce pareri aveti? Cum sa fac sa imi treaca? Era si o fata de care imi placea da nu i-am spus ca imi placea de ea si l-a ea ma gandesc mai mult. Si am m-ai luat si niste id-uri de la cativa de acolo dar inca nu au dat accept. Ma rog deci ce ar trebui sa fac? Nu prea vreau sa imi reiau viata normala (calculator+televizor angry ) Acolo era foarte distractiv si nu prea aveai timp sa te plictisesti?

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Stiu senzatia. E un fel de depresie care apare, in general, dupa ce te intorci din vacanta sau concediu, in general dintr-un loc nou, pe care ajungi sa-l indragesti. Nu prea ai ce sa faci, ci doar sa tii legatura cu prietenii pe care ti i-ai facut si sa incerci sa te simti bine si acasa, chiar daca nu se compara cu ceea ce faceai acolo. Uite cateva articole pe tema asta:
http://www.mayra.ro/relatii/drumul-spre-centru/depresia-post-concediu/
http://www.news20.ro/......37794.html

| guardian18angel a răspuns:

Pai, cel mai bine ar fi sa faci acolo unde esti acum, cam ce-ai facut prin tabara, din punct de vedere social. Adica sa te imprietenesti cu ceva oameni si sa faceti fel si fel de mini-excursii (sa le propui tu).

Evident, tine legatura si cu celelalte persoane care ti-au fost prieteni si poate faceti voi odata ceva fain, sau mergi iar in tabara, cum ai zis.

Fa-ti o viata sociala ca si acolo, invata din ce s-a intamplat si aplica in viata ta prezenta happy... nu e usor, dar ai vazut ca merita, hm?

| sebyse a răspuns:

Auzi daca daca ai si au si ei facebook incearca sa-i cauti si cerele prietenia