| Iepurila32 a întrebat:

Am 13 ani, locuiesc la sat si am o problema : părinții mei se cearta. Faza este ca in trecut tata a batut-o pe mama si îmi e frica sa nu se întâmple iar asta cat eu sunt la școală. Se jignesc si tata si a pus actele deoparte si tot spune ca va pleca. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Din pacate tu nimic ei trebuie sa misi rezolve problemele si tu sa nu te bagi.
Daca e sa se desparta cu atat mai bine deoarece nu pot sa stea la nesfarsit sa se chinuie impreuna daca nu se mai inteleg esti mare trebuie sa intelegi

| danay72 a răspuns:

Nimic,ei vor rezolva problemele intre ei. Nu te îngrijora. Fiecare isi va purta propria sarcina. Nu esti tu de vina pentru această situație. Poti vorbi cu mama ta ce soluții să găsiți, dar apoi lasa ca va rezolva ea. Imi pare rau ca treci prin asa ceva.

| Caro34 a răspuns:

Lasa-l sa plece; candva ii va fi dor de tine si va reveni! Tu ai grija de școală si in rest e problema lor ce fac! Numai bine!