| cristian_4833 a întrebat:

am 14 ani. am deja o saptamana de cind ma ocup cu magie si vrajitorii. iar prietenii care au aflat mau indepartat si nu vor sa vorbeasca cu mine. mie imi place sa ma ocup cu magia si vrajitoria dar tot odata vreau sa ramin si cu prietenii. spuneti-mi va rog ce sa fac? dau funda.

Răspuns Câştigător
| larisa_2207 a răspuns:

Daca chiar iti place ce faci poti sa continui, dar sa nu le impartasesti prieteniilor pasiunea ta

13 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Te crezi "mama Omida"?

| tpuu a răspuns:

straight face.la 14 ani te ocupi cu asa ceva? Hmm. banuiesc ca iti place, si sti cum se face.
PAi uite ce sa faci asta e cel mai bine pentru tine si pentru prietenii tai care acum nu te mai vor.
LAsa-te de vrajitorie. pentru ca si asa esti mica, si nu cred ca sti cum se face si mai ales dupa mine cred ca este periculos. cine stie doamne fereste ce se poate intampla.
Deci pentru un timp lasate de asa ceva. si pe l; a 20 cam asa te poti apuca din nou de ceea ce vrei.
Succes.

| costis a răspuns:

Mi se pare normal sa se indeparteze, pentru ca te ocupi cu ceva urat. De ce nu ti-o fi placut sa te ocupi cu lectura, cu un sport, cu istoria, cu geografia? Cand iti alegi un hobby, daca nu ai alte criterii, macar atat ar trebui sa iei in calcul : urat/frumos, bine/rau.

| Iasmiine a răspuns:

Daca tot te ocupi cu astea fa`i sa se intoarca la tine laughing

| DanielJackson a răspuns:

Macar iti iese? sti nu prea te alegi cu mare lucru de pe urma ei daca nu o faci publica,sa apari pe strada,la scoala, ca faci o smecherie din asta cu carti,monede,chesti din astea,daca iti iese bine poti incerca asa de amuzament si ai uimesti pe ceilalti cu ce sti,apoi sti tu, ajungi si pe la tv poate, si atunci ai fi vedeta si nu te-ar ocolii lumea.

| metalheart a răspuns:

Serios?! faci voodoo? hai mai, acum pe bune eceva urat adica vrajtorii si magie. dupa parerea mea nu e lucru curat adica doar divolul se icupa cu asa cev a deci e normal sa se indep[arteze. lasa-te de vrajeli, spovedeste-te si tu ca vine Saptamana Patimilor si nu-ti mai speria prietenii cu asa ceva. vorbesc foarte serios

| vlad_4846 a răspuns:

Mereu te vor considera un ciudat! pentru ca ai ceva dereglat la cerebel.

chiar crezi in asa ceva?

| Cåpåċεl a răspuns:

Depinde ce vrei mai mult prietenii sau magia, alge doar una nu pe aman2, pai eu ti-as spune sa iti faci prieteni care accepta acest lucruhappy

| ANONIM49112911 a răspuns:

Daca iti plac magiile si vrajitoriile, continua. parerea ta conteaza

| Eu_3289 a răspuns:

Prietenii.Stiu ca chestia asta cu vrajitoria nu e decat o vrajeala ca sa faci bani de pe urma altora.

| gogi a răspuns:

eu te-as sfatui sa iti continui vrajitoriile si magia

| constantin_5420 a răspuns:

Ce fel de vraji ai practicat pana acuma?

| DanteIsmyname a răspuns:

-sigh- la 14 ani crezi ca poti sa faci magie.la 17 o sa te arunci de la etaju 10 crezand ca poti zbura.ascultama bine pustiule.nu sunt un tip care agreeaza multe persoane sh care nici nu pune intrebari aiurea dar TU nu ai mentionat ce poti sa faci! daca faci sa dispara o carte din pachet atunci te anunt de pe acum ca nu e magie e doar un truc.Iar prietenii binenteles...sau speriat, au vazut in tine un ciudat care umbla cu un picior in groapa si unul in iad.Te anunt de pe acum, de-si e prea tarziu, lasa vrajiile sunt o secunda de placere si o eternitate de chin. daca e nevoie reia totul de la capat! incepi o viata noua alegeti un alt hobby