| anonim_4396 a întrebat:

De un an eu m-am mutat intr-un cartier nou,unde mi-am facut multi prieteni! Ieri,am aflat de la prietenii respectivi ca o fata(care locuieste chiar langa mine) nu ma suporta si ca a zis ca s-au schimbat multe de cand am venit aici! Ce sa fac? Eu nu am obligat pe nimeni sa vorbeasca cu mine,ei vin la mine si imi tin partea! Eu chiar nu vreau sa ma cert cu nimeni, nu imi place sa tin pica si as vrea sa fim toti prieteni, dar nu se poate! Ce sa fac? Nu vreau sa-mi pierd prietenii!

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,Alyssa.Ce trebuie sa faci tu este sa iti pastrezi prietenii care ti-au spus despre fata aceea, si sa vorbesti cu acea fata, pentru a clarifica lucrurile...Cine stie, probabil fata aceea care nu te suporta are un motiv sa nu te suporte, dar din cate ne-ai spus tu, nu i-ai facut nimic rau.Eu nu imi pot imagina de ce procedeaza astfel fata aceea.Tot ce trebuie sa faci este sa vorbesti cu fata aceea si sa lamuriti ce se intampla.Cat despre prietenii tai din cartier, eu zic sa ii pastrezi in continuare.Ei nu au nicio legatura in chestia asta.Bafta! Sper ca tu si acea fata sa va impacati si sa fiti prietene bune dupa ce lamuriti totul!

1 răspuns:
| 克里斯提 a răspuns:

E invidioasa laughing. Crede ca ii furi prietenii. Spune-i ca nu ii furi prietenii si da-te bine pe langa ea.O sa se rezolve totul laughing