| dianee123 a întrebat:

Unui baiat ii place de prietena mea si mi-a zis ca daca vrea ea sa se combine cu el, ea a zis ca nu il place si mie a inceput sa imi placa de el si nu stiu cum sa i zic.Prietenul baiatului acela ma placa, dar baiatul ala care ii place de prietena mea canta cand ma vede, imi ia apararea iar cel care ma place sta ca mamaia si nu face nimic.Eu as vrea sa fiu cu baiatul care ii place de prietena mea dar imi e rusine.Imi dati va rog un sfat! plis

Răspuns Câştigător
| Soowhaat01 a răspuns:

Tu ar trebui sa ii spui. Adica... daca el iti ia apararea?batting eyelashes

Gandeste! Normal ca te place. Dar...s-ar putea sa te placa pentru ca tu esti cu prietena cu fata aia, si imi e sa nu te fraiereasca.

Adica, bun, sa se combine cu tine, sarute, etc, etc, dar asa, ajunge si mai repede la fata aia.

Tu...cand nu esti cu el, el poate sa o abordeze foarte usor pe acea fata.

Dar daca acea prietena nu te va insela pe fata, atunci, pot spune ca ai o prietena adevarata.

Succes!

| dianee123 explică (pentru Soowhaat01):

Ea i'a spus "nu" el mi-a zis sa o mai intrebare daca sa razgandit, dar de cand i'a zis nu el nu prea mai vb asa cu ea

5 răspunsuri:
| GeannyCatty a răspuns:

Buna! Stii ce as face in locul tau? Ias spune ca il plac. Si il intrebi daca si el te place. Iti va raspunde sincer. Si daca e sa te gandesti la prietena ta, ea daca l-ar fi placut i-ar fi spus. Deci tu du-te la,, alesu,, tau si spune-i ca il placi.