| Hdjdsj a întrebat:

Salut,am încercat sex cu iubita mea, astăzi de abia i s-a terminat perioada menstruației, tin sa precizez ca a ținut putin mai mult decât de obicei Adica 8 zile.nu sm dezvirginato,am făcut doar la intrarea vaginului putin deoarece o durea asa ca nu am continuat,nu sunt sigur dacă a iesit Pre-sperma dar vreau sa intreb dacă e posibil sa rămână insarcinata in caz de a iesit pre-sperma,eu nu am simtit nimic și era mereu uscat penisul, asa ca întrebarea e dacă ar trebui sa ia pastila sau nu? Va rog s ami Spune-ți repede, am avut actul acum 6 ore și ma gândesc dacă maine sa ma duc sa iau

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mâine scoți certificatul de naștere? Dai pilula de a doua zi apoi vedeți de ovule anticeptionale

| Hdjdsj explică (pentru RAY):

Un raspuns concret care ar fi riscul te rog…

| RAY a răspuns (pentru Hdjdsj):

Poți rămâne gravidă de la primul contact sexual în perioada de ovulație dar daca e după menstruație e puține șanse

| Violleta2022 a răspuns:

Dar Prezervativ de ce nu folositi?
Prezervativul nu te musca, nu te doare si nu are efecte secundare, dar protejeaza fata in totalitate de o sarcina nedorita.
Lichdiul pre-ejjaculator poate lasa femeia gravida, chiar si daca este introdous in vagin 1 cm cum l-ai introdus tu, DACA a exista o masturbarea sau partida sexuala anetriora, unde s-a ejjaculat, de data asta, picatura-pre-ejjaculatoare continand si sperma iar daca fata/femeia era in perioada fertila, o poate lasa gravida imediat, doar cu acea picatura pre-ejjaculatoare, care s-a scurs involuntar in vaginul ei, in primele secunde cand ai bagat penisul.
Nu stiu cum penisul tau putea fi uscat odata ce fata trebuia sa fie foarte uda, ca sa fie excitat a si sa simta si ea ceva.

PS Am scris cu doi de "jj" fiindca nu ma lasa categoria asta, sa postez cuvantul corect.

| Frank51 a răspuns:

Sincer, nu îmi pare rău pentru voi.

După ce că faceți sex fără pic de responsabilitate, vi și întrebi dacă e bine sau nu să rezolvi situația, de parcă nu poți gândi pe cont propriu.

Dacă îți spun să nu iei pastila faci cum zic?

Tu ca tu, dar săraca fată după ce că e imatură rămâne și cu traume.

| Hdjdsj explică (pentru Frank51):

Un raspuns concret care ar fi riscul te rog.

| Frank51 a răspuns (pentru Hdjdsj):

N-ai să vezi un răspuns concret de la mine, nu pentru că nu l-aș avea, ci pentru că nu vreau sa ți-l dau. Am vrut să știi că ești imatur și iresponsabil, și cam atât.

| MrAM a răspuns:

Putin probabil dar nu imposibil. Eu zic sa incercati un test de sarcina daca va framanta gandul asta. E posibil sa ii intarzaie menstruața urmatoare, nu va panicați…poate fi cauzata de la un dezechilibru hormonal…am patit-o si eu. Folosi-ti metode contraceptive daca nu va place suspansul.