| RAy24 a întrebat:

Salut, am nevoie de parerea voastra. Am 17 ani si de cand m-am nascut stau si dorm in aceeasi camera cu parintii mei. Din pacate, nu am avut o familie unita, tatal meu fiind betiv care nu-i pasa de familie, mama la fel il blameaza si nu-l ajuta, spunandu-mi ca-i pare rau ca s-a casatorit cu el si ca m-a facut pe mine. Acum nu stiu ce sa fac, i-am cerut mamei sa ma lase in intimitatea mea, insa ea nu doreste acest lucru. Nu stiu ce sa fac, vreau sa stau si eu singur in camera mea, pentru ca ma desfasor altfel si pot sa fac lucruri ce nu le pot face de fata cu ei, chiar nu-i inteleg.

7 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

E incredibil ceea ce spui.Acum depinde si de spatiul pe care-l aveti disponibil. Locuiti cu chirie sau ceva de genul?

| Adry05 a răspuns:

Nu inteleg, de ce nu te lasa? Adica trebuia sa zici si tu motivul pentru care nu vrea ca altfel n-are nimeni cu ce sa te ajute.

| miolina a răspuns:

Pune Biblia, pe masa, in camera parintilor si sa-i urmaresti discret sa vezi cum evolueaza situatia, impacarea lor. Forteaza cartea sa stea acolo unde ai pus-o, ori de cate ori o muta in alta incapere.

| BroascaCuElice a răspuns:

Pur si simplu muta-te in alta camera

| Violleta2022 a răspuns:

Camera ta trebuia sa o ai demult, de cand erai mic.
Cum poti sta cu ei in camera cand ei au sex, de exemplu? Ce fel de parintii pot sa accepte asa ceva?
Mama ta are o problema la cap, daca insista si nu te lasa sa ai camera ta! Pur si simplu nu este normal, ce naiba, ea nu poate intelege?!

| FoundYouLover a răspuns:

Mie mi se pare o ciudatenie sistemul asta care-ti violeaza intimitatea.Intreab-o de ce nu te lasa sa ai camera ta. Spune-i ca esti mare, esti la scoala si trebuie sa te concentrezi pe invatat, ca sa iei note bune, iar pentru asta ai nevoie de liniste si de aceea iti trebuie camera ta.

| T0T a răspuns (pentru FoundYouLover):

Cu siguranță se referea la învățat laughing