| BrokenHeart22 a întrebat:

Salut am nevoie disperata de un raspus rog seriozitate..de 2 ani sunt impreuna cu o fata in acesti 2 ani ea s-a despartit de mine de 28 si ne-am impacat din nou (despartirile au durat 1 - 2 zile si da stiu nu mult) de fiecare data cand se despartea din motive foarte prostesti eu trebuia sa ma duc sa imi cer scuze chiar daca era vina mea chiar daca nu..deobicei ne desparteam pentru o cearta de 10-15 minute niciodata nu a fost ceva serios..in 2 ani de zile eu am facut ori ce sa o fac fericita i-am vorbit mereu frumos mi-am cerut scuze de fiecare data cand am gresit si eu si ea i-am cumparaat lucruri mereu m-am dus sa o vad cu toate ca nu mi-a fost usor (stam la 30 km distanta) de fiecare data cand trebuia sa ma duc sa o vad trebuia sa chiulesc de la scoala sau altele si mereu ma certam cu ai mei sau aveam probleme la scoala doar ca plecam sa o vad. Atunci cand eu gresesc imi cer scuze si cu greu ma iarta atunci cand greseste ea si o intreb de ce face asta tot ea tipa la mine in 2 ani ea nu a facut nimic sa imi demonstreze ca ma iubeste decat a tipat la mine si s-a despartit de mine in ultima vreme am plans mereu (da sunt baiat si probabil e de ras ca fac asta) pentru ca simt ca nu mai pot i-am cerut sa-mi demonstreze ca ma iubeste sa nu se mai desparta de mine pentru ca sufar foarte mult dar tot ea tipa la mine...nu mai stiu ce sa fac si am mare nevoie de un sfat. eu sunt foarte usor de ranit inainte sa fiu cu ea nu eram asa dar de cand m-am pus cu ea m-am schimbat foarte mult am inceput sa plang mereu sa fiu rusinos si sa ma inchid in mine.

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Las-o. Despartă-te de ea. Dacă nu e în stare să te aprecieze şi să te respecte, nu are niciun sens să continui.

| AliGab a răspuns:

Vrei o fata care sa te iubeasca si sa iti vorbeasca frumos sau una care sa tipe la tine tot timpul? Gandeste-te si alege. Daca ai ales prima varianta, desparte-te de cea cu care esti si nu te mai impaca in veci cu ea, iar pe viitor cauta o fata care sa nu se supere pe tine nici daca ii patezi imbracamintea in public din greseala. Daca alegi a doua varianta, atunci ramai cu prietena ta de acum si nu te mai plange.

Răspuns utilizator avertizat
| MorganaM a răspuns:

Cred ca ar trebui sa oferi iubirea si trandretea ta unei fete care iti poate raspunde la fel. Din ce ai spus, e clar ca nu va functiona asa la nesfarsit, iar un om nu mai poate fi schimbat - deci nu incape vorba sa incerci cumva sa o schimbi. Fie stai asa, iar despartatirea va fi amanata, fie te desparti acum si incepi deja sa gasesti pe adevaraaaleasa a inimii tale.
Mi se pare foarte dragut ce faci pentru iubita ta, si chiar mi-ar placea sa te vad fericit cu o fata care te iubeste la fel, sau poate chiar mai mult. da-i drumul!