| Mirceeaaa2004 a întrebat:

Salut, am o intrebare.
Intr-o zi la liceu am stat de vorba cu o fata si neavand subiect de discutat am ajuns sa stam fara sa zicem nimic si am facut cu ea un contact vizual mai lung dupa care ea foarte emotionata a intrat in clasa si a inchis usa fara sa zica nimic.
(vorbesc cu acea fata de vreo 2 luni dar e foarte timid si mi-a recunoscut ca ma place dar spunea ca ii este frica de relatii).
Ce parere aveti, a vrut doar sa scape de mine sau din cauza emotiilor a ajuns la accest lucru?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Emoțiile, ele au fost de vina. Cind privesti pe cineva în ochi mai mult timp, devine ceva foarte personal, și fata, fiindca te place, din cauza asta s-a emoționat.
Acum, depinde și ce i-ai transmis cu privirea ta.
Ar fi bine sa nu o mai privesti insistent, mai ales pentru că e timida. Și să te apropii cu ea cu grija, cu tact (lucru aproape uitat de băieții din ziua de azi), daca vrei sa treacă peste acea frica a ei. Asta daca vrei sa fie ceva serios intre voi. Cînd ești în prezența ei, gindeste-te la sufletul ei ca la un bibelou de porțelan pe care îl ai în mina și trebuie să ai grija de el ca nu cumva sa îl spargi.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cauza emotiilor. Dar daca va vedeti mai des poate veti gasi un subiect de discutie.

| sierra1 a răspuns:

"m stat de vorba cu o fata si. emotionata a intrat in clasa si a inchis usa fara sa zica nimic...Ce parere aveti"

o fi sunat și tu o dai pe filozofie când nu e cazul

| Yuoia a răspuns:

Mai baiete, e inca tanara. Are de terminat o scoala.
Numai cele usuratice va sar repede in pantaloni. Voua va place, stiu. Daca tie iti place fata, ai rabdare. Daca vrei numaisex cu ea, las-o in pace si cauta-ti alta.

| Annasicamy a răspuns:

Daca spui că a recunoscut că te place și după ce aceasta intamplare eu zic că este adevărat, posibil sa fi fost dezamăgită in trecut de cineva si acum ii e frica de relatii