| andrewpeter a întrebat:

Salut happy Am o mare problema sad Pe la inceputul anului trecut am cunoscut o fata la un majorat si am ramas prieteni foarte buni. Am iesit si la suc, vorbeam si in pauze... era ok, asta pana ce m-am atasat un pic mai mult fata de ea si dupa o perioada i-am spus ce simt. (mare greseala, pentru ca nu vroia sa fim decat prieteni). Dupa o perioada destul de mare, am inceput sa ma impac cu gandul. Acum suntem in relatii foarte bune. Adica vorbim si ne intelegem super ca si amici.

De o luna am cunoscut o alta fata. Ne intelegem bine, mai iesim si la suc happy Cred ca iarasi o tras Cupidon cu arcu laughing

1) Ei ii place sa scrie poezii, sa citesca... Cand vorbeam cu ea pe facebook, discutam despre multe chestii interesante, dar cand ieseam la suc eram un pic mai retinuti.

2) Inca o chestie ii ca ea ii prietena foarte buna cu fata de care am scris mai sus si cum am ramas prieteni foarte buni (eu cu prima fata) m-am scapat si i-am spus ca imi este simpatica prietena ei. Acum ma simt groaznic pentru ca i-am zis asta crying

3) La urmatoarea intalnire la suc (a 2-a) ii ok daca ii dau un trandafir?
Aveti ceva sfaturi? si scuzati de romanul asa lung pe care l-ati citithee hee

4 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Poti sa-i dai un trandafir, da.nu trebuie sa te simti vinovat pentru ca iti place de cineva.mai ales ca prima nu simte cum simti tu, acelasi sentiment.

| unknownpink008 a răspuns:

Mai bine i-ai duce ceva facut de tine, quilling sau ceva. Sa vada ca iti pasa si ca-ti pare rau. happy

| Florin_Dacian_1995 a răspuns:

Pai, poti sa-i oferi un trandafir rosu si o poezie in care s-ai spui ca iti pare rau. Daca nu esti 'poet' sa scrii una. Atunci ai putea sa o duci intr-un loc mai retras in care sa i faci o surpriza. De genul: scrii pe un copac, o panglica orice, ca iti ceri scuze, sau iti pare rau. Crede-ma, va ramane impresionata, daca tine la tine.
Daca nu am dreptate, sa ma anunti.
Bafta.

| pandalau1285 a răspuns:

Ai putea sa ii oferi ceva facut de tine si sa-ti ceri scuze.ar fi frumos daca i-ai picta ceva.bafta!