| Hazee321 a întrebat:

Salut, am o perioada in care ma gandesc prea mult, vorbesc cu o fata de vreo 2 luni, ne-am vazut si am ajuns sa fim apropiati, eu o plac si din ce imi spune si ea, si-ar dori o relatie cu mine, doar ca ii e teama, a avut o problema cu fostul iubit care a batut-o, asta mi-a spus-o inainte sa ajungem asa apropiati.
Stiam ca mai vorbeste cu baieti, mi-a spus ca vorbeste, dar nu ca si cand ar avea ceva cu ei, i-am spus ca ma deranjeaza lucrul asta, dar nu i-am interzis s-au spus sa nu mai vorbeasca.
Ieri m-am vazut cu ea, am intrebat-o daca are curaj sa mi arate cu cine vorbeste, nu a intrebat de ce sau nu mi-a raspuns cu nu, mi-a spus da si a inceput sa imi arate, vorbea cu 4 baieti, dar nu deplasat, adica le raspundea sec din ce am citit eu, nu-mi place sa controlez partenerul sau fata de care imi place, dar eram curios.
Faza e ca pe moment am intrebat-o de ce vorbeste cu ei si mi-a zis ca nu stie, eu m-am simtit ca o optiune in momentul ala
Dupa ce am plecat amandoi, am avut o stare proasta si am vrut sa inchei cu ea pentru ca nu mai aveam aceeasi incredere, ma deranja faptul ca vorbea cu altii am vorbit pe camera, i-am spus chestia asta si ca vreau sa incheiem, iar ea a inceput sa planga, nu am vazut niciodata o fata care sa planga in halul ala dupa mine, am rugat-o sa imi spuna ce are si sa fie deschisa, dar mi-a spus ca nu poate din cauza ca asa a fost mereu, a tinut in ea si nu poate sa isi exprime ceea ce simte, in momentul de fata nu stiu ce sa fac in privinta ei, ea nu isi doreste sa plec, dar nu am increderea aia, poate sunt prea posesiv si de asta vreau sa imi spuneti si sa ma sfatuiti, suntem mici 18 ani, dar am nevoie de un sfat ceva..Multumesc!

9 răspunsuri:
| EliLeli a răspuns:

Wtf!

| Alissia97 a răspuns:

Buna!
Daca ea mai cauta si pe altcineva inseamna ca nu este prea serioasa.
Eu zic sa iti iei inima in dinti si sa-o intrebi ce parere are despre tine, daca are sentimente pentru tine si daca isi doreste sa mai continue relatia.
Daca o vezi ca este rece si indiferenta inseamna ca ai fost doar o optiune si ca isi doreste sa mearga mai departe.
Tu trebuie sa decizi daca mai merge sau nu sa continui o relatie cu ea.
Mult succes!

| MrAM a răspuns (pentru Alissia97):

Ce relatie sa continue? laughing fata "cica l-ar place" asta nu inseamna ca e in relate cu el. L-ar place poate sa insemne si ca prieteni, amici, stii tu la ce ma refer.

| Alissia97 a răspuns (pentru MrAM):

Relatie de prietenie?
Nu auzi ca baiatul pare sa fie interesata de ea?

| MrAM a răspuns (pentru Alissia97):

Eu stiu ca el pare interesat de ea, da ea pare interesat de el?

| Alissia97 a răspuns (pentru MrAM):

Barbatul este dator sa incerce in orice situatie, femeia este libera sa aleaga.

| MrAM a răspuns (pentru Alissia97):

Si barbatul e liber sa aleaga. Ce sa aleaga oare relatie sau sex? Eu de la una care mai vorbeste cu inca 4 cel mult sex daca vreau. Cum zici si tu e o chestie de alegeri. Xd

| MrAM a răspuns (pentru Alissia97):

Si da nu este dator sa incerce in orice situatie daca se respecta putin, e o chestie de principii. Analizezi putin situatia si vezi daca merita timpul, efortul si eventual sentimente. Fatuca aia il tine ofside, vorbeste cu altii si asta e de rezerva..la 18 ani ce sa inteleaga baiatul. Cel mai frumos ar fi sa aiba o discutie cu ea, fara a pune prea multa presiune. Insa sa ii explice frumos ca timpul lui e pretios si ca nu are timp de balivernele ei. Daca e interesata de o relatie cu un tip mişto ca el bine, daca nu sa-si vada de treaba ei.

| loadingusername99 a răspuns:

Hello! Toti intram in relatie cu un bagaj emotional(traume, frici, slabiciuni). Se pare ca daca ea nu stie de ce vorbeste cu ei, asta denota faptul ca ea are foarte multa nevoie de validare si atentie, probabil nu i-a fost destul oferita in copilarie.
Vezi cum decurg lucrurile, ai incredere in ceea ce simti si trage tu concluzia singur.
Daca chiar iti place de ea si simti ca e potrivita pentru tine, mergi inainte dar spune-i clar si raspicat ca tu intr-o relatie vrei LOIALITATE, respect si incredere. Spune-i ca nu ti se pare ok sa vorbeasca cu altii in momentul in care vorbeste si cu tine. Asta ce-ti inspira? "Cand o sa fiu cu ea, o sa fie si cu altii probabil". Discutati, incearca sa intelegi de ce face ceea ce face si vezi cum decurg lucrurile, desigur daca e o fata CARE MERITA timpul tau si discutiile astea. Daca nu, incheie.
Ai grija de tine!