| Eu24 a întrebat:

Am o problema sa zic asa. eu nu pot sa ma atasez de fiecare baiat cu care vorbesc/intalnesc. si atunci cand se intampla. am parte de dezamagire. acum vorbesc cu un baiat. si il plac enorm. il iubesc. vorbim de vreo 2 luni. Insa. el are prietena, dar imi da sperante. din greseala. aseara i-am spus ca il iubesc si el mi-a zis ca ii pare rau ca nu-mi poate zice acelasi lucru. nu stiu ce sa fac. ma puteti ajuta? Va rog sad

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"eu nu pot sa ma atasez de fiecare baiat cu care vorbesc/intalnesc. si atunci cand se intampla. am parte de dezamagire"
1. Atasamentul cu a place pers respectiva e ceva diferit.
"si il plac enorm. il iubesc. vorbim de vreo 2 luni".
2. A placea pe cineva e eiferit de a iubi.
Tu de teama de a nu-l pierde iti induci starea de "il iubesc".
Faptul ca are prietena si iti da si tie sperante nu e lucru bun. Ia gandeste-te putin cum este pentru prietena lui sa afle ca baiatul pe care il iubeste se vede cu alta fata? Pune-te in locul ei, cum te-ai simti? Apoi ce caracter trebuie sa aiba acet tanar daca se joaca cu sentimentele la toti 3. Daca fata afla si il paraseste, formati un trio superb(3 inimi frante fara ca voi doi sa va ganditi la consecinte).
Iar daca in cele din urma a marturisit ca nu are aceleasi sentimente pentru tine, e un lucru bun ca a fost sincer. De apreciat. Dar faptul ca are prietena, se intalneste cu tine pe ascuns si mai si recunoaste ca nu are sentimente pentru tine. Ce crezi tu ca vrea acest tanar?!
Tu ce consideri ca ar fi mai bine sa faci in acest caz? Fii sincera cu tine!

| Jijell a răspuns:

Trebuie sa nu mai vorbesti cu el. Normal ca baiatul iti da sperante, e interesat sa aiba si alte variante daca se cearta cu prietena actuala. Tu in momentul de fata esti pe locul 2 pentru el. Cel mai indicat ar fi sa iti cauti pe altcineva.

| Eu24 explică (pentru Jijell):

Da, dar faza e ca. eu sunt diferita de restul, gandesc diferit si ma las greu "cucerita" si baietii (aproape toti) urasc complicatiile. Nu cred ca exista cineva care sa ma placa asa cum sunt. puppy dog eyes

| Jijell a răspuns (pentru Eu24):

E un lucru bun sa gandesti diferit de majoritate. happy Dar asta nu are de-a face cu situatia in care te afli. Sigur exista cineva care sa te placa. In primul si in primul rand, sa ajungi sa te placi tu. Cand te placi si ai incredere in tine e mai usor sa gasesti un partener.

De curiozitate, de unde esti?