| anonim_4396 a întrebat:

M-am despartit de fostul meu prieten pentru ca am crezut ca nu mai sunt indragostita de el. La cateva saptamani m-a vazut de mana cu alt baiat. Iar el crede ca l-am inselat. Mi-am dat seama ca îl iubesc si il vreau inapoi, dar el nu mai vrea nici macar sa discute cu mine. Mai este vreo sansa sa il recastig?

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu.
Ai doar sansa sa inveti din cele intamplate.

| darrio2007 a răspuns:

Nu prea reiese ca il iubesti daca deja ai inceput o alta relatie.

| Violleta2022 a răspuns:

Increderea odata pierduta, ramane pe veci pierduta!
Joaca cu sentimentele baietilor nu este posibila, ca nu sunt papousi pe care azi le vrei, main ele arunci si cand le gasesti aruncate prin casa le vrei din nou.

Asta este, i-ai dat cu piciorul si te-ai dus dupa altii, sa-ti fie d eine, ca o relatie nu se poate carpii cand ai distrus increderea omului.
In acest moment, daca nu esti fericita cu actualul prieten, caiuta-ti un al 3-lea si NU mai repeta niciodata greselile facute cu ceilalti, ca tu vei suferii cel mai mult.
Astea sunt lectii de viata care te maturizeaza!

| Violleta2022 a răspuns:

Acum ai realizat ce diferenta imensa este intre fostul iubit si actualul, fostul fiind de 1000 de ori mai bun ca actualul, de aia il vrei acum inapoi, nu pentru ca l-ai iubii, ca de-l iubeai cu adevarat, nici prin cap nu ti-ar fi trecut vreodata sa te desparti de el.

| mihai69 a răspuns:

Nu, și e mai bine așa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca n-are nici un handicap psihic, n-ai nici o sansa.

| relian a răspuns:

Stiu si eu ce ai facut cu asta nou. Daca nu ai facut sex,ce se mai face, atunci cautal pe alantu, spune-i ca ai gresit, ca nu s-a intamplat nimic si ca vreai sa incercati iar, desi cineva care a facurt c e faci si tu,o sa mai faca,iar cine a patit cea patit el, o sa mai pateasca.

Dar ce o sa-i spui astuia ce esti acum cu el? Deci se pare ca incurci lumea,faci oamenii sa sufere, naspa, dar incearca, insa nu asa sa stai cu asta si ia sa vezi,te primeste ala inapoi,sau nu,asta e magarie.
Zii astuia ca nu mai vrei sa fiti impreuna, cand esti singura cauta pe alantu, spune-i ce am zis si vezi ce se intampla.

Normal cand se intampla asa ceva, cel care a fost parasit, nu trebuie sa mai se uite inapoi, indiferent cine a fost, nu merita, pentru ca peste ani, la fel se va intampla, poate si mai devreme.
Deci tu nu ai fost serioasa, poate ca nu esti serioasa, nu stii exact ce vrei, asa ca e mai bine sa stai singura, cand stii sigur ce vrei, cauti barbat.
Bine eu vorbesc aici despre oameni maturi, relatii serioase etc.Tu daca esti o pustoaica de 15 ani laughing nu-ti fa probleme, ori sa plingi ca nu te mai vrea ala inapoi, vezi-ti de scoala, barbati gasesti dupa ce termini scoala.

| Holiday a răspuns:

"Iar el crede ca l-am inselat."

E tampit?! Pai cum sa-l inseli daca nu mai erati impreuna?!

Răspuns utilizator avertizat