| Deelicious123456789 a întrebat:

am si eu nevoie de cateva sfaturi. Vine vara.prin iulie -august vreau sa merg la mare. n-am mai fost de 5 ani de zile de cand s-a nascut sora mea si mama nu mai vrea sa mergem la mare.asa ca prietenul meu mi-a propus sa merg cu el si cu parintii lui la mare. mi-a placut ideea.eu ii cunosc parintii si ei pe mine si ne intelegem destul de bine.parintii mei stiu ca am un prieten si il cunosc.insa, cum reusesc sa-i conving sa ma lase sa merg si eu la mare anul asta avand in vedere ca merg si parintii lui.mentionez ca am 16 anihappy. ma ajutaaati va rog?batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| ThinkPink a răspuns:

Daca parinti tai ii cunosc pe parintii lui, atunci e foarte bine. Mie una asa mi se pare. Odata ce iar cunoaste nu as vedea de ce sa fie ingrijorati asa ca eu una zic ca o sa te lase sa mergi la mare avand in vedere ca il cunosc pe prietenul tau si probabil au incredere in el si tine, bineinteles.Eu sunt foarte sigura ca or sa te lase.

4 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Daca exista incredere, atunci cu putina convingere vei reusi. Spune`le cat e mult le doresti si reproseaza-le ca din cauza mofturilor mamei tale pe tine nu ar trebui sa te "pedepseasca " nemergand si tu, nebucurandu`te de vacanta.

| candycarrie a răspuns:

Ai putea sa organizezi o intalnire a parintilor tai cu ai luibatting eyelashes si asa o sa aiba incredere in ei, o sa stie ca merg si ei cu voi doi si nu o sa faceti prostii si nu veti fi de capul vostru.in felul asta sunt aproape sigura ca te'ar lasabatting eyelashes

| ThinkPink a răspuns:

Funda?

| lays a răspuns:

Pai fa-le cunostinta parintiloir tai cu ai lui. dupa ce se vor cunoaste vor decide daca te lasa cu ei sau nu.nu le poti zice pur si simplu...mama pot sa ma duc cu X la mare? trebuie sa vada ca intr-adevar e asa.