| Andreiu68 a întrebat:

Am si eu o intrebare mai banala si ajutati-ma sfat/propunere.Stiu ca o sa radeti de mine in cea mai mare parte dar ajutor! Am aproape 16 ani si am mustata! E mare asa e e vizibila de la indepartare(.Nu m-am ras niciodata ). Acum parintii mei (mama tata, matusa, bunica si inca 10neamuri si prieteni de familie spun ca nu e bine sa o dau jos acum ca incepe sa imi creasca des pe urma, ma voi bierberi zi de zi blabla(zice ca nu ma lasa ca am tenul foarte fin(asa-i)si imi sta bine asa(ba nuuu!). Tata a zis daca incerc sa mi-o dau jos imi da mardealălaughing (tata a facut box 5ani si sala 1 an si 6luni e mare, deci ma c*c pe mine de frica, in plus ca m-o mai batu mai demult 13, 14 ani(nu batut niste palme castane pumni etc laughing ).I-am mai zis de 3ori sa o dau jos dar nema, nu vroia.sadAcum ce as putea sa le zoc parintilor mei ceva ca sa ma lese sa o dau jos?sad Intr-o luna jumate fac 16 ani si poate ma lasa atunci sa o dau(I-am spun in trecut acum 1 an cand fac 16ani daca pot sa o dau jos si a spun mai vedem) spuneti-mi ce sa fac? P.S in zona intima, la subrat de astea nu zice nimic ca nu am voiesad

16 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Asta ca o sa creasca mai des daca te razi e un mit. Nu e deloc adevarat.
Si eu i-as spune tatalui ca daca se comporta asa cu mine acum, o sa ma comport si eu intr-o maniera similara cu el cand el o sa fie batran.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Dar daca arati ca p****a doar mustata fara pic de barba e cam nasol. Eu unul am mai patit sa-mi zica cate una sa dau sobolanu jos chiar daca am si barba deci nu e asa vizibila. Eu unu la ani tai dadeam mustata jos ca arata nasol

| Andreiu68 explică (pentru FABULOSUL6000):

Am si barba si perciuni mari si desi barba o dau jos dar perciunii nu doar la tuns.

| Andreiu68 explică (pentru FABULOSUL6000):

AM uitat sa zic ca am si cioc

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreiu68):

Mai,daca e exagerat de mare si mustata si ciocul, poti merge sa faci un tratament din ala cu ata la un salon. O smulge sau ce ii face nu stiu dar am vazut niste tratamente cu un fel de ata si o dadea pe obraz.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Da muststata jos si lasa restul daca zici ca te prinde.

| Andreiu68 explică (pentru FABULOSUL6000):

Pai doar mustata vreau sa o dau jos ca nu imi spa bine bar celelalte le las mai ales ciocul vrrau sa imi fac ceva cu ciocul cv barba dar mai dureaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo,esti barbat! Las-o asa pentru ca acum este puf.Este normal la aceatsa varsta sa-ti apara mustata. E fina si da bine, are dreptate ciine ti-a zis. Las-o pana la 18 ani si apoi ti-o poti da jos daca doresti.Barbatilor le sta bine cu mustata nerasa dar ingrijita. Are dreptate cine ti-a zis ca va creste naspa de tot dupa ce o razi. Va creste neuniform, tepoasa si deranjanta.Acum e numai puf si e ok. S-o porti sanatos.App, fetele stie sa aprecieze baietii cu mustacioara.

| Andreiu68 explică (pentru anonim_4396):

Asa este in mare parte, dar eu sincer nu am avut o relatie cu o fata niciodata avand 16ani.De pe la 13-14ani am mustata asta.Si toate fetele care ma placeau (vr-o 10-12 asa intre timp nu toate odata ) mi-au spus ca is urat cu mustata.Eu nu is urat asa la fata. Ochi albastri par asa castaniu baiat bine fac sala de 1an si mi-au spus ca daca m-as rade ai vrea sa fie cu mine toate.Dar in fine nu imi pare rau...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreiu68):

Fa cum crezi ca e mai bine dar sa stii ca la anul pe vremea asta iti va creste foarte repede mustata, trebuie sa o razi odata sau de doua ori la spatamana. Tatal tau stie asta si tocmai de-aia nu te lasa.Si plus de asta sa stii ca dupa ce o razi, cu timpul nu o mai poti rade perfect.Se va vedea fir de par taiat la radacina, apar niste cosuri si iritatii. Pielea ta e sensibila acum. Vrei sa te umpli de bube apoi? Mai gandeste-te, zic.

| VerdeLila a răspuns:

Convinge-i sa te lase sa folosesti benzi cu ceara sau crema de depilat.
spune-le ca in timpul scolii, un profesor ti-a atras atentia ca ti-ar sta mai bine fara. happy

| BornToBeLoved a răspuns:

Las o asa o sa te saturi de barba!happy

| fataciocolata a răspuns:

Daca tu consideri ca iti sta mai bine fara mustata, barbiereste-te.Pana la urma ce conteaza ce spun ceilalti dacatie iti place mai mult cum arati asa? Fundita?

| BeHappyAndSmile a răspuns:

Cand un parinte zice "mai vedem" de cele mai multe ori este "nu" cel putin la mine asa estelaughing In general pe la 14 ani baietii incep sa se rada..asa ca explica-le asta pentru ca e cam aiurea sa ai mustata aia " de fecior" laughing la 16 ani.

| lau23 a răspuns:

Iti dau un sfat daca vrei sa creasca mai greu da-o jos cu ceara

| RobyStefan a răspuns:

Eu stiu ca creste mai mare si bla bla bla numai daca o razi happy... Foloseste banda adeziva, la mine a mers tongue