| BogdanIonM a întrebat:

Salut am si eu o problema mare si nu prea stiu ce sa fac am nevoie de un raspuns, Deci eu am 17 ani si am facut sex cu o minora[tiganca] au aflat parinti ei si maine o duce la ginecolog si mi-au spus ca daca nu mai este virigna eu fac puscarie este adevarat? Ce pot face spuneti-mi va rog.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ea avea, la momentul primului contact sexual, 15 ani impliniti si declara ca a fost de acord, nu vei pati nimic. Daca ea avea si o zi sub 15 ani sau declara ca ai fortat-o, atunci poti avea probleme foarte serioase. Ar trebui sa stii deja ca, inainte sa faci sex cu o minora, ai nevoie de acorduyl ferm al parintilor ei (sau te abtii pana e majora daca nu esti suficient de curajos sa discuti barbateste cu parintii ei)

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Halooo, daca ea si-a dat acordul, avand peste 15 ani, nici vorba de caz penal.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este adevarat!
Seducerea, coruperea si intretinerea de raporturi sexuale cu o minora, se pedepseste cu inchisoare de la 3 la 10 ani.
In cazul tau, posibil sa fie Puscaria Juvenila.

Legile sunt aici:
http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-198-cpen
http://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-199-cpen
https://legeaz.net/cod-penal-actualizat-2011/art-197-cpen

| Crackman a răspuns:

Pai cam nu pentru ca si tu esti minor, dar oricum iti iese cam nasol treaba.

| DovleacTurbat a răspuns:

Pune-i inel pe deget in caz contrar vei avea tu bratari la maini.

| kandaraki a răspuns:

Oricum vei avea probleme fiind prost ca te-ai legat de o minora si inca tiganca!

| Denisya a răspuns:

Daca are dup 16ani da poți. daca are 16sau peste poliția nu face nimic.stiu din propia experienta. după 16 ani daca a facut de bunăvoie nu faci puscărie.la 16te poți si căsători cu semnătura părinților. daca nu puscărie o sa te oblige tiganii sa o iei de femeie sau sa plătești pentru virginitatea ei.stiu pentru ca eu sunt Româncă iar cu cine stau de 6ani e tigan stiu legile.bafta