| F6x5 a întrebat:

Salut, am un prieten într-un centru de plasament si ar vrea sa vină la mine in seara de înviere, ai mei sunt de-acord, dar a cea dna nu, ce as putea face să-l scot din centru, înainte trebuia pur si simplu făcea o declarație, iar acum ni s-a spus ca trebuie să se faca anchetă sociala
"El este major"
Va mulțumesc frumos!

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă este major, nu am habar de ce are nevoie de anchetă socială ca să iasă.

| F6x5 explică (pentru sadrian46):

Au vorbit ai mei la DGASPC, și au spus că poate sa vină oricând, doar ca un adult să lase un nr de telefon la centru

| LittlePoppy a răspuns:

Nu conteaza ca este major atata timp cat este intr-un centru de plasament.
Nu il scoti tu. Parintii tai trebuiau sa faca o cerere din timp. Acum e prea tarziu.

| F6x5 explică (pentru LittlePoppy):

Mulțumesc frumos!