| Ella192 a întrebat:

As vrea sa va cer parerea.
Eu cu iubitul meu avem aproape 2 ani de relatie, locuim impreuna dar nu in Romania. Eu am 21 de ani, el 23.
Acum, vara suntem departe unul de altul, el e acasa la el, eu sunt acasa la mine. Locuim in tari diferite.
De cind am plecat si suntem despartiti din cauza distantei ne certam foarte des. El este genul petrecaret, recent el mi-a zis ca isi pune prietenii pe primul loc si asa va fi mereu si cu asta m-a suparat. In fiecare zi vad pe facebook tag-uri cu el in diferite localuri si comentarii de genul "Ati iesit la agatat "pepushelor"?" la care el da like in semn ca le-a vazut, asa mi-a explicat el.
Acum ma simt descurajata, pentru ca tin la el si la relatia asta si mi-ar fi greu sa ma despart de el, plus la asta locuind impreuna imi este foarte greu dupa sa gasesc o gazda noua.
Ajutati-ma va rog cu un sfat! Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Conteaza foarte mult si anturajul din care face parte, care de cele mai multe ori te trage in jos.
Mai conteaza si cat de cerebral este si cat de mult tine la relatia voastra.
Daca intr-adevar ii pasa va tine cont de nemultumirile tale, daca ii pasa mai mult de prieteni de petreceri si de alte lucruri inseamna ca iti cam pierzi timpul cu el si nu ve-ti realiza nimic impreuna.
Comunicarea este cea mai importanta, spune-i ce nu-ti convine.

3 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Sincer, cred ca iti pierzi timpul cu el. Daca isi pune prietenii pe primul loc si iti si spune asta si va mai si certati, e clar ca nu te iubeste. Si mai cred ca nu e vorba de iesit cu prietenii, ci de faptul ca omul chiar se duce la agatat. Adica te-a inselat deja de destule ori si o va mai face. E ceva normal, avand in vedere distanta dintre voi. Cauta-ti un barbat care sa fie aproape de tine. Distanta si relatiile nu merg impreuna.

| danay72 a răspuns:

E important sa existe incredere, respect si iubire intr-o relatie. Daca nu exista, inseamna ca nu e persoana potrivita.Pe situl jw.org sectiunea cupluri poti gasi unele articole utile.Succes