| AndreiGavril888 a întrebat:

Salut, astazi va povestesc viata mea si tot ce am trait.

Ma numesc Andrei am 16 ani. De mic nu am avut tata asta s-a simtit in mine. A lipsit cineva cu care sa vorbesc, a lipsit un tata. Am o sora si un frate care locuiesc cu "tata" pe sora mea o iubesc enorm chiar daca nu prea tinem legatura, cu fratele meu deleoc, intr-o zi ma trezesc cu un barbat in usa care dupa ce vorbim putin imi da replica "stii sunt tatal tau" atunci s-a trezit agresivitatea in mine si am vrut sa il calc in picioare. Cu toate astea i-am inchis usa si nu l-am mai vazut niciodata. Atunci m-am gandit bine ce cu viata mea, de ce sunt mintit, cine sunt fratii mei. Am devenit tot mai agresiv, incepeam sa ma bat din ce in ce mai des cu oricine imi pica in fata incercam sa ma descarc, oricine care se uita urat la mine. Provocam mereu batai cu baietii de a 11-a sau a 12-a de la mine din liceu, cu echipa de sport, cu tigani mai ales, cat si pe strada. Mai ales noapte cand veneau baieti din alte parti pentru ca m-am luat de ei.

Eu de mic am iubit o singura fata, era o tipa scunda, extrem de draguta si foarte foarte desteapta, am observat ca un baiat din echipa de sport se tot da la ea, ea sa spunem ca il placea putin. A iesit de cateva ori cu el, eu eram tot mai nervos, iar oricat simteam nevoia sa ma duc la acel baiat si sa il bat de sa-l rup eu m-am abtinut, nu puteam sa ii fac asta ei, nu a fost ceva serios intre ei, eu tot am intervenit putin, si intr-o zi ea a venit la mine sa vorbim, stia ce probleme am, stia ca sunt agresiv. Am vorbit ea ma placea putin, dar asa a reusit sa ma schimbe cu totul, nu mai sunt atat de agresiv, incerc sa ma abtin. Nu sunt impreuna cu ea, i-am trimis flori, acum sa vedem.

O iubesc atat de mult incat ma tem sa nu fiu obsedat de ea, si sa incep sa fiu din nou agresiv

Oricum voi face orce incat ea sa fie fericita. Nu v-am dat chiar fiecare detaliu, am mai trait multe in acel timp, infine. Sper sa va motiveze si sa nu va lasati niciodata in fata nimanui, faceti mereu ce simtit fara sa va ganditi, veti vedea ca lucrurile vor sta tot mai bine daca nu dati importanta lucruilor negative, daca am gresit ortografic scuzati-ma

50 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Fara efort nimic bun nu poate sa se realizeze. Tot ce vezi in jurul tau a fost facut cu efort.
Daca te vei hotara sa traiesti pe placul lui Dumnezeu, atunci El te va ajuta sa iti schimbi intreaga viata. Aceasta nu este o optiune a oamenilor; ci toti oamenii au obligatia sa-si corecteze defectele de caracter. Absolut toti. Si cine nu o va face, a trait degeaba pe pamant, si nici cerul nu va putea sa vada. Dumnezeu poate sa ne ajute daca Il vom lasa sa faca asta -daca Ii vom cere. El nu va interveni niciodata cu forta in viata noastra.
Este promisiunea Lui: "Inainte ca sa Ma cheme, le voi raspunde; inainte ca sa ispraveasca vorba, ii voi asculta!" (Isaia.65:24)
Alegerea, deci, ne apartine. Viata va putea fi placuta atunci cand vom alege sa traim placut inaintea lui Dumnezeu, Tatal nostru, si inaintea oamenilor.

| mudokins78 a răspuns:

Ba baiatule!
pentru varsta ta,esti deja un vagabont! (nu jignesc!, spun ce cred.)
exprimarea ta in scris, cum ca, esti moale, ca il rupeai, etc.
eu nu am avut tata de la 5 ani! si nu m-a afectat deloc! de ce?
fiindca mama mea a avut grija sa imi explice ce si cum!
si la mine a venit pentru prima oara,tatal meu la scoala,sa ma vada pentru prima oara!
dar amandoi am avut un comportament decent!(aici a intervenit EDUCATIA mea)
dupa prima intalnire,i-am dat telefon si i-am spus ca nu se mai poate reface lagatura tata-fiu! (fara scandal sau ganduri de batai)
dar asta nu la impiedicat pe tata pana in ziua in care a murit,sa nu ma ajute cu diverse,.(bani,haine,etc) m-ia lasat chiar si o garsoniera,am dat-o de pomana cu lumanari aprinse pentru sufletul lui! dar sa nu divaghez! la subiect.
tu vezi in fata care nu te place,pe tactu'!
fata care nu te place, a venit sa stea de vorba cu tine, sa te tempereze, fiindca il iubeste pe acel baiat! si tu la randul tau sa nu il lovesti pentru ea!
ai fost la psiholog si ti-a spus ca ai nu stiu ce draci pe creier?
nu e adevarat! doctorul a vazut in tine un baiat needucat si ca pe o samanta REA! sa scape de tine, ti-a pus repedeun diagnostic si te-a trimis la plimbare!
Si faptul ca ne spui sa nu ne lasam in fata nimanui, arata de fapt coeficientul de inteligenta (IQ) pe care il ai! Adica-63.
imi pare rau sa ti-o spun, dar tu traiesti pe planeta gumei la mana a doua!
si orice te deranjeaza, poc! un pumn!
nu asa se procedeaza in viata, crocodilule!
daca erai fratele meu, ori te faceam om, ori te bagam cu mana mea la puscarie!
think about it hero!

| BlackRose03 a răspuns (pentru mudokins78):

Ce direct...imi place.

| AndreiGavril888 explică (pentru mudokins78):

Prietene, sincer am citit doar doua cuvinte. Hmmmm, pare doar gura de tine, nu stiu... Asa pare

| BlackRose03 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Sau poate are dreptate...ca restul celor de aici.

| AndreiGavril888 explică (pentru mudokins78):

Fata care nu ma place, crede-ma tine la mine. Eu stiu, tu nu sti pentru ca nu cunosti situatia pe de-a-ntregul

| mudokins78 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Nu imi spune prietene!
nu sti ce insamna Prieten!
lasa ura, dusmania, mandria, nervii.
Si o sa vezi ca oamenii se vor apropia de tine! dar daca continui asa, se va intampla un lucru din doua!
Ori ajungi Presedinte
Ori ajungi la puscarie!
(fly away)

| AndreiGavril888 explică (pentru mudokins78):

Crezi ca e asa usor? Toti psihologi au spus ca am tulburarea exploziva intermiten, stii ce inseamna? Ca nu te poti controla cand esti nervos.

| mudokins78 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Take a pill Robocop!

| BlackRose03 a răspuns:

De ce ai pus aceasta intrebare de 4 ori? Stii...o singura data ajunge. laughing

| AndreiGavril888 explică (pentru BlackRose03):

Stii... O pun de cate ori vreau cand vreau, ai inteles black? Asa nume are si cainele meu

| AndreiGavril888 explică (pentru BlackRose03):

Si ca sa iti intrleaga saracul tau neuron, e pusa de 3 ori, si nu este o intrebare, este o poveste. Vezi tu vreo intrebare? Poate ai mai multe probleme ca mine.

| AndreiGavril888 explică (pentru BlackRose03):

Stii, am citit ceva, chiar aveai paduchi?laughing Zicea taicatu. Eu l-as fi desfigurat daca imi facea asa. Tu esti prea moalewinking

| BlackRose03 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

"Stii... O pun de cate ori vreau cand vreau, ai inteles black? Asa nume are si cainele meu"
Putin imi pasa de cate ori ai pus aceasta intrebare, făcusem doar o observație.
Se vede ca esti o persoana agresivă dupa comentariile pe care mi le-ai scris la răspunsul meu anterior.
Si imi pot pune orice nickname doresc, aici nu ma cunoaste nimeni si putin imi pasa de ce spun altii.Sunt mulțumită cu propria-mi persoana.Decat sa imi pun un nickname pe placul altora pentru a nu fi jignită aici mai bine raman astfel, rămân eu.

"Si ca sa iti intreaga saracul tau neuron, e pusa de 3 ori, si nu este o intrebare, este o poveste. Vezi tu vreo intrebare? Poate ai mai multe probleme ca mine."
Probabil mintal iti sunt superioara, si aceste comentarii dovedesc asta, deci daca te respect ca om as vrea sa faci la fel.
M-am uitat printre intrebarile tale si nu am stat sa le număr, deci am zis un nr aproximativ.
Si am fost doar sarcastică cand am spus "intrebare" deoarece acest site e pentru intrebari si răspunsuri.
Daca vroiai sa-ti impartasesti povestea si sa-i motivezi pe ceilalti ar fi trebuit s-o faci precum a spus Gabriella, pe un blog.Acest site nu e pentru asta.Dar faci ce vrei, nu ma intereseaza.Doar ca nu imi place sa fiu jignită fara motiv din moment ce nici eu nu fac asta cu persoana respectivă.
Si nu-ti fa griji, cu totii avem probleme.Nu conteaza cate ai sau cand le depasesti, conteaza cum reusesti sa treci peste.
Am spus asta ca sa înțeleagă săracul tau neuron.winking
Sunt aici sa ajut si nu-mi plac certurile, dar mi se par putin cam exagerate aceste comentarii doar din simplul fapt ca am facut o observatie la povestea ta.
Nu toti te dusmanesc si ar trebui sa înveți sa-i respecți pe altii.
Poate am trecut prin mai multe decat ai trecut tu si am depasit majoritatea problemelor.Nu am fost agresivă si nu imi urasc părinții sau alte persoane precum faci tu, dar totusi as fi preferat sa nu-mi fi cunoscut părinții, in special mama.
"Stii, am citit ceva, chiar aveai paduchi?"
Este ceva normal, poate majoritatea persoanelor au avut măcar o data in viata si sincer nu mi-e rusine sa recunosc.S-a intamplat sa am ca colega de banca persoana nepotrivită.
"Zicea taicatu. Eu l-as fi desfigurat daca imi facea asa. Tu esti prea moale".
De fapt a fost bunicul patern.
Nu sunt moale, dar poate prefer sa rezolv o situație prin cateva discutii sau simpla ignoranță deoarece din punctul meu de vedere violenta si înjurăturile doar inrautatesc situatia.Si pe urma tot mie mi-ar fi scarba de propria persoana. happy
Si legat de posibila viitoarea ta iubita...relațiile nu tin pe viața, n-ar trebui sa te bazezi pe ea in orice situație si sa devii obsedat de ea(am inceput sa ma repet sry xD), ca la despărțire vei ajunge mai rau ca inainte si poate nu te vei mai putea reface.

| alexboss2020 a răspuns:

Esti prea agresiv si sunt acord ca uni membri ti-au spus sa te duci la pshiholog nu e normal ceea ce faci, daca urmatoarea persoane de care o sa te ei o sa iti faca o reclamatie la politie sau are o gasca si intr-o zi o sa te prinda undeva si o sa te bata pana scoate untup din tine! Gandeste-te ca agresivitatea duce la cosecinte, du-te la un pshiholog stiu ca nu ai tata dar trebuie sa te obisnuiesti cu ideea!

| Pabibabum09 a răspuns:

Mulțumim pentru sfat! Insa puteai sa povestești asta pe un blog sau ceva, ca un fel de jurnal, daca voiai sa te confesezi cu adevarat!

| AndreiGavril888 explică (pentru Pabibabum09):

Pe ce blog as putea posta?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Mai bine latrii in padure; acolo iti este locul!

| Pabibabum09 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Pe unul făcut de tine... In fine, tu alegi. N-as vrea sa intru si eu in polemici dupa toate discuțiile de aici...

| AndreiGavril888 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mai bine ti-as rupe fata

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Daca-ti dau un scuipat in freza : te caci pe tine si plangi ca o. izda

| AndreiGavril888 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Mai omule, esti tare dupa tastatura
Stai in fata ecranului si bati din tastele alea pana te bronzezi, asa ca hai sa fim seriosi, te plimba vantu' pe strada si dai sfaturi aici.

| Pabibabum09 a răspuns:

In primul rand, nu e site-ul potrivit pentru astfel de lucruri personale, si in al doilea rand...nu stiu cum sa-ti spun...Tu ai nevoie urgent de un psiholog! Nu vreau sa te jignesc,toata lumea are nevoie intr-o anumită masura de un mediator la un moment dat, insa tu ai nevoie de el acum si urgent! Chiar daca nu par acum probleme grave, serioase (cu toate ca sunt), vad ca s-au inrautatit pe zi ce trece. Lasa pe cineva sa judece la rece treaba, daca intelegi! Asa ca nu mai sta, băiete, apuca o cale cumva!

| AndreiGavril888 explică (pentru Pabibabum09):

M-am saturat de atatia psihologi. Mama e asistenta la spital, sta toata ziua, uneori vinde doarme cateva ore si seara se intoarce. Sunt constient ca face asta sa am ce manca etc, stau singur, imi gatesc singur, fac totul singur, sunt consient de ce problema am, am fost la toti psihologi si toti au spus ca am tulburarea exploziva intermiten, si mi-au dat pastile dsr am renuntat la ele cand am observat ca sunt doar prostii, singurul lucru care ma opreste e munca, muncesc in constructii de la 6 la 5 dupa masa, practic bodybuilding de un an si jumatate, alerg cat pot pana sunt terminat, alerg pe distante de mai multi kilometri fara pauza, muncesc toata ziua fara sa ma plang si vad ca e singura solutie sa imi tin mintea ocupata, asa ca terminati cu faze de genu" iti trebuie psiholog" si ca sunt un animal. Nu e vina mea ca am probleme cu sistemul nervios. Terminati, chiar daca spuneti ca nu judecati, chiar asta faceti!

| alexboss2020 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Ok dar mai citeste odafa mesajul meu, cand o sa intervina politia sa cineva care o sa te bata mar o sa vezi cum te calmezi!

| BlackRose03 a răspuns (pentru alexboss2020):

Chiar crezi ca se va schimba daca ii spui asta? E o cauza pieduta.
O problema cu sistemul nervos nu e o scuza.Astfel de persoane nu pot fi schimbate de alți oameni,trebuie s-o faca pe cont propriu si sansele sa isi revină complet sunt destul de mici.Cel putin pe moment...
Eu am avut sindromul ADHD,nu puteam sa stau pe loc o clipa,am ajuns sa ma automutilez pentru a-mi elibera energia,am crescut fara părinți si am fost blestemata de mama,dar totusi m-am vindecat singura, in ore sunt cea mai linistita din clasa, inainte făceam crize, ii băteam pe ceilalti copii si m-am schimbat intr-un decurs de un an pentru ca am vrut.
Sunt altii intr-o situație mult mai complicata si ce am trăit eu e nimic, dar totusi m-am schimbat.
Si el poate s-o faca daca doreste si bolile psihice nu sunt o scuza.

| AndreiGavril888 explică (pentru alexboss2020):

Fac lupte libere, si bodybuilding de doi ani. Nici e echipa de fotball a scolii nu a reusit sa ma potoleasca. Cu politia nu am avut treaba niciodata, dar...cine stie.

| Pabibabum09 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Atunci, omu' cu 888, nu mai pune astfel de întrebări care cer astfel de raspunsuri! Observ ca toti de aici incearca sa te ajute cum pot, insa tu esti reticent cand vine vorba de a primi sfaturi. Nu mai am de gând sa ma mai obosesc sa-ti dau sfaturi pe care nu le asculti si le mai si critici! Daca ai vreo boala psihică...rămâi cu tot cu ea in pace!

| alexboss2020 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Cum adica avand in vedere ca o echipa de fotbal sunt 11 si tu 1 singur cred ca glumesti!

| AndreiGavril888 explică (pentru BlackRose03):

Crezi ca nu vreau sa ma schimb? Daca nu ascultati ce spun nu mai comentati!
Lucrez din greu sa imi tin mintea ocupata si tu vi si iti bati gura fara sa citesti ce scriu.

| AndreiGavril888 explică (pentru alexboss2020):

Hai sa ne intalnim, sa vezi cum sunt

| BlackRose03 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Am citit tot.Nu sunt genul ala de utilizator care citeste 2 cuvinte din intrebare, in cazul nostru din poveste.
Daca vrei putem fi prieteni, putem vorbi oricand doresti.Sunt aici dispusa sa ajut si daca pot face ceva spune-mi.Dar schimbarea începe de la tine.

| alexboss2020 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Ok,nu esti vreun hulk am facut si eu bodybuilding timp de 4 ani acum am 22 ani, poti sa imi trimiti o poza cu tine? Nu esti de speriat amice mereu va fi cineva care o sa te bata!

| alexboss2020 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Poti sa imi dai un Facebook ceva?

| AndreiGavril888 explică (pentru alexboss2020):

Ti-am scris mesaj.

| alexboss2020 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Nu e nevoie sa vorbim vreau doar o poza cu tine pe Facebook cum te numesti ca oricum te-as bate avand in vedere ca eu am 22 ani si tu esti momentan un copil! Nu vreau sa ma bat cu tine vreau doar sa vad o poza!

| AndreiGavril888 explică (pentru alexboss2020):

Nu e vorba ca sunt hulk

| AndreiGavril888 explică (pentru alexboss2020):

Fata mea, am avut de aface cu oameni mult mai mari ca tine, poti sa ai si 30 de ani daca ma apuc te bat de iti scot fitele astea din cap cum ca ma bati doar ca ai 22 de ani. La mine in liceu de 3 ani jumatate fac lupte libere, poti sa ai cati ani vrei, te bat de iti scot aia 4 ani de sala pe care nu ii ai. Si sa ghicesc acum spui ca ai facut si tu lupte? MMA, KARATE ce ai facut?laughing)
Ti-am zis iti trimit poze pe whatsap nu e nevoie sa vorbim ce mortii tai nu e acelasi lucru?

| alexboss2020 a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Am glumit nici nu vreau sa ma bat cu tine am vrut sa vad cum reactionezi, vreau doar sa te ajut,! Fata? Omule crede-ma ca acei 4 ani care I-am facut nu am facut degeaba, oricum fa ceea ce iti place ca sa te distraga imi pare rau pentru problema care o ai, pa ma duc sa imi fac un snitel! Ai grija cum vorbesti baietule una e sa te bati cu prieteni tai de maxim 17-18 ani alta e sa te bati cu oameni in toata firea peste cateva luni fac 23 ani, deci ai grija cum vorbesti! Eu nu sunt oricine gata mi-ai dat un pumn in gura mi-e frica de tine, ai grija atata iti spun, oricum nu e nevoie sa ne intalnim fata in fata ca mi-e mila de tine!

| AndreiGavril888 explică (pentru alexboss2020):

Mila? De ce ti-ar fi mila? Ti-am zis, poti sa ai si 30 de ani, nu ma intereseaza, m-am incurcat cu mai mari ca tine. Apropo 18 ani sau 23 de ani nu e acelasi lucru? Am vazut si inca sunt baieti de 18 ani in MMA chiar si de 17 si bat si pe aia de 25 de ani, asa ca lasa varsta, daca esti mai inaintant in varsta nu esti si mai tare, pricepi?

| io09675 a răspuns:

Sincer si eu am probleme cu tatal meu care este un alcoolic. El a plecat in Belgia si dupa multe respingeri de la mine nu l-am mai vazut. Imi dau seama ca esti un baiat sensibil care de mic nu a avut cu cine descuta deschis anumite lucruri barbatesti care sa fie intelese asa cum vrei tu. Dar acea fata care te-a potolit si tii foarte mult la ea se poate sa te placa putin, dar foarte mult ca si prieten. Bafta in continuare.

| AndreiGavril888 explică:

O sa incerc totul, nu vreau sa fac rau nimanui...
Multumesc

| NoobCaNoob a răspuns:

Eu mă mutilez daca devin agresiv

| Teodor35 a răspuns:

Esti prea agrasiv....ar trebuii sa te duci la un psiholog

| AndreiGavril888 explică (pentru Teodor35):

Salut, am fost la mai multi psihologi, toti au spus ca am tulburarea exploziva intermitenta si nu m-am mai dus

| deeaella a răspuns:

Andrei...un psiholog pedagogic te-ar ajuta mult

| AndreiGavril888 explică (pentru deeaella):

Am fost, de la psihologi din oras pana si altii recomandati din alte orase, se pare ca am tulburare exploziva intermitent

| deeaella a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Uff... e foarte bine ca ai mers la medic. Cum te mai simti?

| deeaella a răspuns (pentru AndreiGavril888):

Andrei. esti un baiat bun, ai un suflet extraordinar...se simte asta. Nu vrei sa faci rau nimanui, esti doar usor de provocat atunci cand simti ca nimeni nu te intelege, ca nimeni nu te asculta. Daca vrei reusi sa iti controlezi accesele de furie vei fii un om minunat!

| AndreiGavril888 explică (pentru deeaella):

Multumesc, sunt bine. Nu m-am mai batut de ceva vreme, nici nu am de gand