| AndreiGavril888 a întrebat:

Salut, astazi va povestesc viata mea si tot ce am trait.
Ma numesc Andrei am 16 ani. De mic nu am avut tata asta s-a simtit in mine. A lipsit cineva cu care sa vorbesc, a lipsit in tata. Am o sora si un frate care locuiesc cu "tata" pe sora mea o iubesc enorm ciar daca nu prea tinem legatura, cu fratele meu deleoc, intr-o zi ma trezesc cu un barbat in usa care dupa ce vorbim putin imi ds replica "stii sunt tatal tau" atunci ceva s-a trezit agresivitatea in mine si am vrut sa il calc in picioare. Cu toate astea i-am inchis usa si nu l-am mai vazut niciodata. Atunci m-am gandit bine ce cu viata mea, de ce sunt mintit, cine sunt frati mei. Am devenit tot mai agresiv, incepeam sa ma bat din ce in ce mai des cu oricine imi pica in fata, oricine care se uita urat la mine. Provocam mereu batai cu baietii de a 11-a sau a 12-a de la mine din liceu, cu echipa de sport, cu tigani mai ales, cat si pe strada. Noapte cand veneau baieti din alte parti pentru ca m-am luat de ei.
Eu de mic am iubit o singurs fata, ers o tipa scunda, extrem de draguta si foarte foarte desteapta, am observat ca un baiat din echipa de sport se tot da la ea, ea da spunem ca il placea putin. A iesit de cateva ori cu el, eu eram tot mai nervos, iar oricat simteam nevoia sa ma duc la acel baiat si sa il bat de sa-l rup eu m-am abtinut, nu puteam sa ii fac asta ei, nu a fost ceva serios intre ei, eu tot am intervenit putin, si intr-o zi ea a venit la mine sa vorbim, stia ce probleme am, stia ca sunt agresiv. Am vorbit ea ma placea putin, dar asa a reusit sa ma schimbe cu totul, nu mai sunt atat de agresiv, incerc sa ma abtin. Nu sunt impreuna cu ea, i-am trimis flori, acum sa vedem.
O iubesc atat de mult incat ma tem sa nu fiu obsedat de ea, si sa incep sa fiu din nou agresiv
Oricum voi face orce incat ea sa fie fericita. Nu v-am dat chiar fiecare detaliu, am mai trait multe in acel timp, infine. Sper sa va motiveze si sa nu va lasati niciodata in fata nimanui, faceti mereu ce simtit fara sa va ganditi, veti vedea ca lucrurile vor sta tot mai bine daca nu dati importanta lucruilor negative, daca am gresit ortografic scuzati-ma

4 răspunsuri:
| Kiwibibilă a răspuns:

Hmm pai fata aia daca e asa firava precum spui s-ar putea sa nu ii fie decat mila de tine, pentru ca am vrea noi barbati alfa dar nici golani batausi. Asa ca las-o mai moale cu bataia. Si ca un sfat prietenesc, o sedinta la psihologul scolii nu ar strica deloc.

| AndreiGavril888 explică (pentru Kiwibibilă):

Salut, am fost la psiholog cam cand am implinit 15 ani si la alte controale si mi-au spus ca am tulburarea exploziva intermitenta
P.s doar acum mi-am dat seama cate greseli gramaticale am pentru ca e cald imi transpira mana, nu-mi sariti in cap

| AndreiGavril888 explică (pentru Kiwibibilă):

Nu am fost doar la psihologul scolii ci si la altii. Toti au spus acelasi lucru si doar ma enervau.
Nu sunt neaparat golan...

| AndreiGavril888 explică (pentru Kiwibibilă):

Am incercat sa fac un sport mai greu sa ma eliberez de nervi, fac bodybuilding de doi ani lupe libere si incerc sa alerg, daca sunt putin nervos alerg pe distante de mai multi kilometri fara pauza, is face putin efectul, macar imi tin mintea ocupata