| DomnulAnonim a întrebat:

/Buna! hmm Am si eu o miiica problema...Nu am mai avut o prietena pana acum, sunt clasa a 8-a, si am cam pus ochii pe o fata cu un an mai mica. Ideea este ca eu o plac, si ea ma place, dar este extrem de timida, si fuge orice as zice sau face. Mai nou nici nu mai vorbeste cu mine, si nu inteleg ce am gresit. Orice raspuns ma poate ajuta cat de repede...

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Oh frate, avem aceeași problemă...

Eu am încercat multe. Vreau să o invit la ziua mea și văd ce fac.

Încearcă să vorbești mai mult cu ea, să se obișnuiască cu tine, invit-o în oraș ca amică, nu ca iubită, să te apropii de ea, să comunici mai mult cu ea, și cine știe, poate situația se va schimba. Comunicarea le rezolvă pe toate.

Te înțeleg perfect.
Baftă

6 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Fata nu este pregatita pentru o relatie.Ai rabdare.

| Borgir a răspuns:

Trebuie sa ai o abordare mai diplomata

| fsorin96 a răspuns:

Domnule Anonim, avand in vedere ca fata este foarte timida cred ca are trebui sa incerci sa o cuceresti prin actiuni precum:
1. punerea unei flori in banca(stiu ca e de moda veche dar nu da gres ai grija sa nu fi vazut)
2. felicitari, etc
Cred ca o abordare directa nu te ajuta in cazul tau.Succes!

| TeREe a răspuns:

Pai daca ai rost de id ei eu zic sa vb mai multe pe mes si dupacea nu va mai fi timida in fata ta parere me

| anna9999 a răspuns:

Incearca sa o convingi ca nu trebuie sa fie asa timida.

| DomnulAnonim explică:

Multumesc tuturor, din fercire s-a rezolvat, mi-a dat ignore pe messenger fara sa mai fac ceva...deci daca nu doreste sa avem o relatie, asta e...Multumesc inca o data si Paste fericit!