| MistikkGirl a întrebat:

Salut ce sa fac sa nu plec la vara in Italia sa invat pe parcurs, Mama mea vine acasa si ma ia in Italia dar eu nu vreau sa plec, doar pe vara si sa vin innapoi ce sa fac ca sa o conving? Nu stiu ce sa fac, vreau sa raman acasa!

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca esti minora trebuie sa o asculti pe mama ta, si cand cresti mare si ai 18 ani te intorci in tara.

| kareina a răspuns:

Spune.i ca tu te simti mai bine in aceasta tara si ca tu nu vrei sa pleci cu ea pentru ca nu te poti acomoda acolo printre straini chiar daca vei fii cu ea, spune.i ca aici ai prieteni si colegi cu care te impaci f bine si ar fi pacat daca ai renunta la ei, la o prietenie asa frumoasa.Bafta!

| virus5381 a răspuns:

Explicai ca tu vrei sa stai acasa deoarece tii la prietenii tai si vara est eperioada cand poti petrece mai mult timp alaturi de ei. explica-i de ce nu vrei sa mergi si explicat ca tu nu vrei sa iti opresti viata in Romania pentru timpul verii doar ca sa te duci in Italia si sa stai singura acolo. Nu tsiu in ce relatie esti cu mama ta dar mie cand nu imi convine ceva ii explic de ce nu imi convine si de cele mai multe ori ma intelege. Dar daca ea sta tot timpul in Italia ar fi frumos sa mergi cu ea deoarece atat te vede si ea si crede-ma ca ii este dor de tinewinking

| tnxforthemms a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea si sa ii explici...parerea meahappy

| marian_8075 a răspuns:

Spune-i,pur si simplu ca nu vrei sa mergi acolo si ca vrei sa stai acasa. Te banueste de ceva?