| picolico a întrebat:

Nu stiu ce sa fac...mama ma intreaba daca vreau sa cvin ca ea si ca tata in italia, dar toti prietenii mei imi spun sa raman in tara... ce ma sfatuiti sa fac? sa plec sau sa raman?

Răspuns Câştigător
| FuunkiiieDoll a răspuns:

Familia este cea mai importanta.imi iubesc parintii grav de mult love struck
sunt totul pentru mine.:*. daca as fi hidoasa sau ceva de genu prietenii m`ar abandona.pe cand parintii mei imi sunt alaturi in orice situatie.
Daca as fi in locul tau m`as duce fara sa stau pe ganduri cu parintii.love struck

7 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Daca as fi mai inteleapta ti-as spune "urmeaza-ti inima"dar cum nu sunt iti spun ca mai dor o sa iti fie de mama si tata decat de prieteni

| VvladCobianu a răspuns:

Daca ai prieteni si acolo du-te pentru ca e bine sa fi aproape de parinti. Daca nu esti in relati prea bune cu prarinti stai aici, dar as spune ca daca ai conditi bune aici in Romania si ai prieteni de nadejde rama aici!

| Biia a răspuns:

Pai si eu sunt cam in aceeasi situatie.Trebuie sa te gandesti bine inainte sa faci pasyul asta deoarece este unul destul de important...
Mi'ar fi placut sa stiu ce clasa esti pentru ca m'ar fi ajutat foarte mult.Eu de exemplu am terminat a7a si trec a 8a.Si m-am gandit foarte bine si am decis sa mai stau doar 1 an ca sa termim clasele I-VIII cu colegii mei.Chiar nu as fi putut sa'i las in ultimul an. Dar, m-am gandit ca ar fi mai bine sa ma duc in Italia din a9a, avand in vedere ca noi ca si clasa ne despartim si o luam fiecare pe drumul lui.Prietenii tii faci usor si acolo.Cu toate ca o sa simti lipsa celor din Romania, cred ca ar fi mai bine sa fii cu parintii tai si ar fi spre binele tau, tinand cont ca scoala e mult mai buna in Italia.In plus:fiecare vacanta poti sa ti'o faci in Romania.big grinbig grin
Tu alegi ce sa faci! Important este sa te gandesti bine.Parerea mea este sa pleci dupa ce termini a8a, pentru ca iti va fi mult mai usor.Anunta'ma daca ai decis ceva.tongue
Take care!kiss

| Deutsa56 a răspuns:

Poi e bine sa cunosti si alta tara, alti oameni,. Mai bine sa pleci cu mama si tatal tauwinkingAcolo iti poti face prieteni foarte usor si e foarte frumoasa tara.

| max_4494 a răspuns:

Du-te cat mai poti!

| lory_7016 a răspuns:

Buna. Cred ca cel mai bine ar fi sa nu te iei dupa nimeni. Mai bine stai si gandeste-te la ce este mai bine pentru tine ce avantaje si dezavantaje sunt daca ramai acasa cu prietenii si deasemeni ce avantaje si dezavantaje sunt daca pleci cu parintii. Eu cred ca cel mai bine ar fi sa pleci impreuna cu parintii. De cine crezi ca iti va fi mai dor? De parinti sau de prieteni?/

| Anne_4682 a răspuns:

Pai poti sa pleci asa intr-o vacanta ca sa te obisnuiesti si mai stiii? poate iti va placea acolo. mie una mi-ar placea dar problema e ca lasi aicea prieteni de o viata...eu zic sa mergi doar in excursia:d