| MistikkGirl a întrebat:

Salutare am nevoie de un sfat. Mama mea vrea sa plec cu ea in Italia sa invat, dar eu aici in tara, mai am un an si termin scoala, si vreau sa o conving, sa raman doar pe vara, si sa vin innapoi sa termin scoala, pin la sfirsit, si dupa aia poate sa plec, dar ea nu intelege fiinda, am stat 7 ani departe fara mama, si ma vrea alaturi, dar cit mai este un an sa termin, si apoi pot sa plec unde vrea ea! pleasee spuneti-mi ceva sa o conving!

Răspuns Câştigător
| theR0cker666 a răspuns:

Ar trebui sa pleci nu mai are rost sa stai aicistraight face

daca stai aici nu rezolvi nimic si eu am inceput aici liceul[a9a]si ma duc sa termin in Italia restul liceului e exact ca la tine e decizia mamei numai ca sunt 2 diferenete eu sunt de acord si is 8 ani de cand nu stau cu mamalaughing)

ti-as recomanda cu mare inima sa nu iti para rau ceea ce vei face

si in plus e mai ujor dar e decizia ta acum poate ai un motiv intemeiat sa ramaistraight face

decizia luata de tine va fi cea mai corectastraight face
chiar daca nu sti italiana foarte bine eu cred ca mama ta te va da la niste cursuri de italiana[cum face si mama mealaughing]

orisicum asta e parerea mea ce ar trebui sa faciwinking

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i sa mai rabde putin daca ea iti vrea binele sa mai astepte acel an important iar daca vezi ca face gat te prinzi cu mana de pat si nu iti dai drumul asa pleaca singura.

| 9gag a răspuns:

Eu iti recomand sa pleci fara sa te uiti inapoi. Vei putea face si acolo scoala si o vei face intr-un mod mai lejer.Succes

| Florina_6341 a răspuns:

Stii italiana? Daca mama ta vrea sa pleci cu ea spune-i ca iti va fi greu sa inveti limba mai ai un pic si termini anul scolar si e pacat! spune-i ca aici ai multi prieteni... spune-i sa mai astepte si ea un ik si dupa aia plecati