| Twister09 a întrebat:

Salut, ceva sfaturi ma vor ajuta?
Eu zic ca am ghinion la fete, sunt singur, am varsta de 25 de ani.
De fiecare când abordez o fata ori nu vrea, ori vorbește la batjocora.
Ce sa fac? Sau cum ar trebui sa fac?
Nu sunt genul sa profit de ele, să-mi bat joc etc.
Acept și sfaturi în privat.
Mulțumesc

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invata cum sa aplici legea atractiei si o sa ai parte, Youtube documentar

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca nu ai bani nu se uita niciuna la tine, asta e realitatea, fara bani esti zero din punctul femeiilor de vedere, ele vor copii si bani altceva nu

| Violleta2022 a răspuns:

Norocul si ghinionul ni le facem sau le atragem, singuri!
Auto-analizeaza-te sau intreba-ti pritenii ce este gresit in abordarea ta, sau in felul cum te prezinti altora.
Cel mai probabil ceva din comportamentul, vocabularul sau infatisarea ta, deranjeaza (imbracamintea, tunsoarea, stilul de pipetanatura samd).

| Violleta2022 a răspuns:

Vreau sa te mai intre un lucru: cate fete ai invitat pana acum la restaurant si te-au refuzat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să continui.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Sa renunti la relatii! Nu merita!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Problema apare pentru ca….

…majoritatea barbatilor cand vorbesc cu o femeie, sunt fie directi, foarte seriosi, logici si au discutii foarte rationale…

…fie devin disperati, incearca s-o impresioneze, sa-i faca pe plac, devin exacesiv de prietenosi si serviabili.

Nu ma intelege gresit, nu e nicio problema sa fii serios, sa ai o discutie intelectuala sau sa fii amabil cu o femeie.

Dar, daca vrei s-o faci sa fie atrasa de tine ca barbat trebuie sa afisezi in conversatie comportamente care le fac pe femei in mod natural atrase de barbati, cum ar fi sa fii carisma, umor si o atitudine de incredere.

Cand spun sa fii increzator, nu spun sa fii arogant, genul ala disperat care face orice pentru atentie.

Vorbesc despre detasarea si starea de relaxare care vin atunci cand nu incerci s-o impresionezi asa cum o fac toti.

Este exact starea din care poti s-o provoci intr-o conversatie, sa pui putina presiune pe ea si sa-o faci sa simta ca ea trebuie sa te impresioneze pe tine.

E o diferenta de mind-set, in loc s-o vezi pe ea ca pe un premiu….

….sa incerci sa te comporti frumos si sa incerci sa ii faci pe plac ca sa ai o sansa cu ea, exact asa cum fac toti, pune-te pe tine pe primul loc.

Iar daca situatia e putin confuza acum, no worries, iti voi explica exact cum sa faci asta.

Cei mai multi tipi se feresc sa provoace o femeie, le e frica de reactia femeilor si de cele mai multe ori au conversatii seci sau foarte logice si devin plictisitori rapid.

Ce trebuie sa intelegi este faptul ca prin comportamentul tau si lucrurile pe care le spui…

…poti sa creezi acea scanteie de atractie in interactiunea cu o femeie.

Daca provoci o femeie dintr-un loc loc de incredere, fiind carismatic si folosind umorul o s-o faci sa fie mult mai atrasa de tine, decat de tipii care se tem sa nu faca vreo greseala.

O metoda ca sa faci asta este…

…sa-i pui intrebari si ocazional s-o tachinezi si sa razi de raspunsurile ei.

De exemplu daca o intrebi:

"Ce-ai facut in ultimul timp!" iar ea iti raspunde "Am fost la sala si munca, nimic in rest"

Poti s-o intrebi in joaca:

"Cat ridici? Ia sa vedem ai facut ceva biceps?"

…. apoi chiar poti s-o pui sa-ti arate bicepsul si sa razi de ea spunandu-i "Nu stiu ce sa zic, cam firava".

Sau daca de exemplu o intrebi ce-i place sa faca in timpul liber si spune: "Sunt pasionata de gatit"

…. poti sa te amuzi de raspunsul ei, nu trebuie sa fii serios cu absolut tot ce ii spui unei femei.

Poti sa fii provocator…

…poti sa-i transmiti incredere si s-o faci sa rada punand putina presiune pe ea…

….si tachinand-o intr-o maiera jucausa.

Daca a zis ca ii place sa gateasca, poti sa te opresti, sa faci un pas inapoi, s-o privesti de sus in jos si sa-i spui ceva de genul:

"Hmm. serios? Nu pari genul care gateste".
Dar cum o sa raspunda daca faci ceva de genul asta poate te intrebi?

Extrem de multi tipi se tem ca s-ar putea supara, ca se va simtii judecata sau conversatia va deveni cringe si nu va vrea sa mai vorbeasca cu tine.

In realitate o sa rada, o sa simta ca pui putina presiune pe ea si ca nu esti genul care ia totul de-a gata.

In majoirtatea situatiilor o sa se amuze, o sa-ti spuna de ce ii place ei sa gateasca, ca face asta de nu-stiu cat timp, o sa-ti explice situatia ei, moment in care poti sa razi si sa-i spui:

"Glumeam, dar cine stie, poate intr-o zi o sa te las sa-mi faci ceva bun."

De aici interactiunea poate sa curga in orice directie vrei, poti sa schimbi subiectul sau poate o sa-ti arate poze pe telefon cu ceva ce a mai gatit ea.

Cine observa interactiunea voastra din exterior…

…pur si simplu o sa creada ca va potriviti, ca aveti chimie, sau ca te place pentru ca arati bine.

Majoritatea barbatilor habar n-au ca pot sa creeze atractie in interactiunea cu o femeie…

….si secretul ca sa faci asta NU este sa fii de treaba sau foarte logic cu o femeie.

Nu e nimic gresit sa fii prietenos sau sa ai discutii intelectuale si profunde cu o tipa…

…dar daca vrei sa creezi acea scanteie de atractie trebuie sa aduci in interactiunea voastra elemente de carisma, tensiune si sa nu te iei foarte in serios.

| Xpressurself a răspuns:

Din pacate asa patesc baietii moi, lenesi si visatori, cu capul in nori. Ai nevoie de multa activitate, fa parte dintr-un grup de baieti activi. Karate, handbal, vasle... etc.
Cauta sa intelegi ce stil de viata au baietii de succes. Ce calitati au. Doza de umor, de hotarare, de curaj de a face fata tuturos provocarilor.
E despre dezvoltarea personala. Incepi prin a vedea ce faci gresit insa nu te opresti acolo sa-ti plangi de mila periodic. Cauti solutii sa te transformi.
Sa stii ca si rugaciunea te poate ajuta daca nu ai alte variante. Dar sa fie aceeasi rugaciune, formulata cu cuvintele si nevoile tale, pana se implineste sau cel putin 49 de zile.

| Mopmop a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat
| Daz01 a răspuns:

Cred că abordezi categoria greșită de fete (a nu se înțelege că ai o problemă sau că fetele respective au un interes). Dacă abordeți o fată care este bordată de 100 de băieți pe zi clar nu o să ai aproape nicio șansă ca tu să-i atragi atenția în vreun fel. Sper că înțelegi ce vreau să spun. Succes.

| IAR a răspuns:

Welcome to the club, brother. happy
Fetele din ziua de azi sunt pilav la memeaca, in orice caz daca esti baiat mai bun, timid, samd, ele te simt, te miros si fug de tine mancand pamantul.
Trebuie sa te duci la ele cu tupeu de cioban, pentru ca din ce vad cam de astea sunt atrase, ele vor sa vada in tine un barbat impunator, poti sa fii si urat daca ai tupeul ala de cioban si esti foarte sigur pe tine.
Mai sunt atrase si de tatuaje si comportament de asta de cartier, bagabont, crede-ma ca le atrag chiar si pe fetele cuminti.
Viata in general este ca o loteria deci in principiu lupta pentru bani si dupa aceea pentru fete dar sa nu depasesti varsta de 30 de ani fara fata, mai ales daca nu ai avut niciodata.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru IAR):

Conteaza mai mult cum arati, apoi daca esti dur si asa mai departe!

| JustPaly a răspuns:

Sa fii șmecher si sa nu pui la suflet ce zic fetele
Faci ce vrei tu

| Confuzul9din10 a răspuns:

Poate doar nu ai întâlnit fete care sa fie interesate de tine sau fete mai serioase. Și eu pot spune aceeași chestie doar că la băieți (sunt fata și am 18)