| naivlis777 a întrebat:

Salut,cum pot agata o fata pe care o iubesc in varsta de 11 ani? Si eu am aceeasi varsta, va rog nu radeti sau sa ma luati la misto, iubirea nu are varste

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iubirea nu are varsta dar la voi este doar o joaca de copii.

| naivlis777 explică (pentru darrio2007):

Pentru mine nu este o joaca

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ești troll, ce înseamnă să o agăți, pentru tine? Nu are vârstă, dar să te porți cu o fată, asta trebuie să înveți.

| Frank51 a răspuns:

Iubirea are vârstă.

| zurick a răspuns:

Honey, ai 11 ani prin urmare ai gândire de 11 ani. Nu e nimic la modă, cool, în a avea o relație sau în a te grăbi. Nu ești cu nimic mai prejos decât nimeni dacă nu ai o iubită.De altfel, ce vrei să se întâmple în această relație?
Nu mai folosi " a agăța ", fetele nu-s niște pești pe care-i prinzi în undiță. E ok să greșești, dar învăța din ele și nu-l mai folosi.

| Yuoia a răspuns:

Adevarat, iubirea nu are varsta. Dar ma indoiesc ca la varsta asta tu stii cu adevarat ce este iubirea. La voi e doar atractie fizica si nimic altceva. Mai ales ca vrei... sa o agati! Asa ceva nu exista cand iubesti.

| naivlis777 explică (pentru Yuoia):

Pentru mine nu este o joaca, stiu ca cuvantul agatat nu e cuvantul potrivit cand vine vorba de fete dar nu stiam cum sa ma exprim

| Alverto a răspuns:

Pai in primul rand sa nu mai folosești cuvântul a agăța când e vorba despre femei, a agăța cu sensul ăsta in lb. română nu există.
După asta, dezvolta-ti un vocabular mai bun citind cărți și articole interesante sau poeziile lui Eminescu.
După ce te ai dezvoltat din punct de vedere intelectual, cumpără o cutie de bomboane in forma de inima și un buchet de trandafiri, du-te la ea pur și simplu și spune-i că o placi, nu iubești (iubirea este când ambele persoane din relație sunt atrase și apropiate unul de celălalt). Daca te refuză, nu înseamnă nimic. Cu fiecare încercare eșuată înseamnă o lecție învățată, doar că după ce te refuză trebuie să întrebi de ce te a refuzat și să fii mai bun data viitoare cu alte fete.

| naivlis777 explică (pentru Alverto):

Stiu ca cuvantul agatat nu e cuvantul portrivit cand vine vorba de fete dar nu stiam cum sa ma exprim

| geoconda a răspuns:

Dă-i niște flori si ciocolată, deși sunt doar jocuri între voi. Nu cunoasteti adevărata iubire

| Saiko10 a răspuns:

Vorbeste cu ea, o scoti la un tedi ceva, ii spui ca iti place de ea, daca ei ii place de tine bravo, daca nu, asta este, mergi la urmatoarea.

| RainbowD a răspuns:

Iubirea nu are vârstă, dar mai bine este să te axezi pe școală și sport până mai crești. Timp de agățat, va fi destul. Acum, ai alte priorități. Și crede-mă... la vârsta aia, doar de iubire nu poate fi vorba.

| Gligore2000 a răspuns:

Vezi mai întai daca are agățătoare pe undeva.

| naivlis777 explică (pentru Gligore2000):

Stiu ca cuvantul agatat nu e cuvantul portrivit cand vine vorba de fete dar nu stiam cum sa ma exprim.

| thepurge9005 a răspuns:

Iubirea nu are varsta iar celula de la inchisoare e doar o camera

| Ultimulom1 a răspuns:

Sa i spui că te căsătorești cu ea