| Grolsch a întrebat:

Salut,dacă tatăl lui are o sora,ea la rândul este este căsătorită are și un copil(varul lui), soțul surorii tatălui lui,(Mătușa) are o sora care și ea are o fata. Ce grad de rudenie este el cu fata respectiva? Veri de gradul 2, 3? Varul lui primar, este var primar cu fata respectiva.
Se pot căsătorii legal la biserica&primarie?

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Nu sunt niciun grad de rudenie. Sunt la fel de îndepărtați ca oricare doi oameni de pe planetă luați la întâmplare.

Sincer acum, cine crezi că se va obosi să-ți calculeze ție ce grad de rudenie este între un om și fiica sorei soțului sorei tatălui lui?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Da. Nu sunt rude de sânge.

| AlexIonescu39 a răspuns:

Nu exista nicio rudenie, pentru ca nu au un ascendent comun.