| Twister09 a întrebat:

Salut.
De ce nu mai tin relațiile din ziua de azi intre tineret? Sau e tot mai greu să găsești o fata serioasă sau băiat serios?

12 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Tinerii din ziua de azi se cred intr-o "relatie" dupa cateva intalniri in 2 saptamani.
Cand ajung sa se cunoasca mai bine mvai... nu merge "relatia"!

| RAY a răspuns:

Ce inseamna tineri?

| Mosotti a răspuns:

Daca oamenii se iubesc si se inteleg tin relatiile, nu exista in ziua de azi sau nu, oamenii genetic nu s-au schimbat, dar daca se iau superficial doar pe prosteala si panarama, normal ca nu tine, cand se cunosc cu adevarat si vad cat de diferiti sunt, se duce totul.
Nu se iau pe caracter asemanator, gandire, principii fundamentale, ex de asa ceva "vreau sa fiu pe picioarele mele nu sa ma ajute parintii, iar celalalt, ba da daca is la facultate imi convine ca parintii sa faca asta", pasiuni, discutii, tabieturi, se iau doar dupa ce fac la distractie, viata nu e doar distractie.

Inainte artificial era altfel, femeia nu lucra, era intretinuta de barbat, nu putea pleca asa usor, deci doar social era chestia asta fortata, oricum rata celor care nu se intelegeau era aceiasi, nu in mod real, altfel era ca si acum.

De aia se zice "aaa, nu mai e ca la inceput, omu se schimba", cum dracu se schimba doar in rau? Ptr ca de la inceput ei erau la fel doar ca nu stia unul ca celalalt e asa, dadeau fortat doar ce e mai bun din ei, deci se minteau, apoi au devenit aia reali, dar daca de la inceput se stie, asa ramane, ca omu in general nu se schimba, caracterul la fel, bine dupa 22-25 ani in colo, ca in adolescenta e altceva.

| Emma30555 a răspuns:

Nu mai țin fiindcă oamenii nu mai fac atâtea compromisuri ca înainte

| Dalmore a răspuns:

Țin, lol.

| Yurisa a răspuns:

Ba tin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu sunt bazate pe iubire, ci pe lucruri superficiale precum aspectul, freza, hainele, masina etc.
Bineinteles ca sunt si exceptii.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce varste vorbim?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai a spus "tineret", dar se aplica ce am spus si la alte varste. Singura baza sustenabila a unei relatii e iubirea, in rest nu are cum sa functioneze.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci de ce naiba aveti pretenti daca vorbim de copii

| Andra9pk a răspuns:

E simplu laughing ca baiat, daca vezi ca iubitica ta "comunica", cu alti 100de baieti pe Fb/insta sau raspunde la avansurile unora, e clar ca nu o mai consideri "diferita/speciala" si sa te straduiesti sa mearga relatia. Iar ca fata, daca vezi ca iubitelul nu e pe parcurs ceea ce a parut la inceput, clar iti pierzi interesul..in ziua de azi femeia nu mai tace si se supune in fata barbatului doar ca sa mearga relatia sa nu se faca de ras laughing. Barbatul cam rar vine sa isi impace iubita la o cearta/despartire, e mai usor sa treci la 'alta'.

| Manu12 a răspuns:

Este tot mai greu sa fii un om serios in ziua de azi pentru ca societatea in care trăim nu mai apreciază oamenii serioși, de aia ni se pare tot mai greu când e vorba de găsit un om serios.