| mirunaaa96 a întrebat:

- Bună TPU happy! Îi o fată în şcoală cu care mă înţeleg destul de bine [ R ]. Astăzi m-am imprietenit cu încă o fată [ C ], care ar fi una dintre cele mai fiţoase fete din şcoală. Acuma R. zice de C., că să nu mai vorbesc cu ea, că îi fiţoasă şi incearcă sa mă facă să mă cert cu ea. Nu ştiu ce să fac. Eu acum cu C. ma inteleg bine :-x, mâine am zis că ieşim afară şi mi se pare că îi de treabă. Ce să fac? Cu care nu ar trebui să mai vorbesc?

5 răspunsuri:
| xlollypop a răspuns:

Eu am avut aceeasi problema si am ascultat-o pe(R)km e la tine si nu mi-a fost bine daca e prietena ta nu ti-ar interzice sa vb cu cineva.eu nu zic sa ii acorzi toata increderea lui (C) dar sa vb si sa iesi cu ea.asta poate ajunge o pr pe viata...:*

| MoreTime a răspuns:

E foarte simplu. Daca una din cele doua (r sau c) au caractere foarte stabile si nu ar vrea sa iasa cu tine si ele doua.atunci imparte-ti timpul si iesi in mod egal cu fiecare.iar lui c spune-i ca nu-i normal sa-ti spuna cu cine sa vorbesti si cine nu, zii ca o intelegi ca-i pasa de "binele" tau dar vrei sa inveti din propriile experiente si greseli pentru ca asa e cel mai normal. Iar daca tot ai auzit asta despre C, incearca sa nu implici prea multe sentimente de prietenie la inceput. Acomodeaza-te cu ea, asigura-te ca e ceea ce pare a fi. Iti urez mult succes in a alege ce-i mai bun si sarbatori fericite!

| mirunaaa96 explică:

- Multumesc mult pentru raspunsuri :-x.
- si sarbatori fericite kiss

| DyDy0503 a răspuns:

Buna.ar trebui sa vorbest cu ambele fete si ar trebui sa ii explici si lui C. ca u chiar vrei sa te intelegi cu amandoua ...nu e treaba ta dac ei nu ii place de R. si k u vrei sa te intelegi bine cu toti happy...succes:*

| Reic a răspuns:

Eu as zice sa incerci sa mergi cu amandoua pana intr'un anumit punct, stabilit de tine, si de acolo o sa iti dai seama de atitudinea fiecareia, care iti este aproape, etc. Daca una din ele ar tine la tine, nu cred ca ti'ar spune vreodata sa nu mai fii prietena cu cealalta. Parerea mea, sper sa iti fie de foloswinking.